přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKrása ke kráse - Sendvič

12.8.2017 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Krása ke kráse - Sendvič

Kůže mezi dřevem a kůží. Proč ne? Kam se podíváš, ladí to k sobě. Aneb - jak říkáme my odborníci - akord jako kr...a. Tedy doufám, že ta nejspodnější vrstva je fakt kůže a ne koženka. Ale to je asi to nejméně podstatné. Zaručeně pravá slečna si zajisté odborně pohrává se strunami e1 a h kytary tvaru Strat zaručeně pravé značky Jay Turser. No vida, tuhle značku jsme tu ještě neměli. Jak vidno, slečnám na značce ani tak nezáleží.
Na obrázku je jeden ze starších modelů (hovoříme o kytaře) dnešní řady JT-300, jejíž základní model má javorový krk s palisandrovým hmatníkem a tělo z olše. Hlava evidentně nemá tolik blonďatých vrkočů, ale co není, může být - kdyby ji dostal do rukou Billy Gibbons, kdo ví, co by na ní ještě „vytunil“. Tedy i včetně vlasů, srsti...

Firma pod sérií 300 nabízí tvary Stratu, série 200 má tělo tak trochu do Les Paula (ovšem s daleko otevřenějším výřezem), kytary řady LT jsou v podstatě Telecastery, série 50 se inspirovala tvarem SG, řada VS se soustředila na další modely Fenderů, například Mustangy a J-Tones reaguje na typy Mosrite, Onyx, Jim Burns atp.

Pravda je, že na obrázku máme nehynoucí a časem prověřené komodity. Na jedné straně blondýnka, na straně druhé tvar Stratocasteru. Ale nebojte, gibsonisté (počítám se mezi ně), jsou tu přece i brunetky a Les Pauly, ne? A také zrzky a třeba Paul Reed Smith, no ne? No tak tohle je už úplně ujeté...

Pohled obou dvou součástí sousoší je jasný a myslím, že si to každý vyloží správně. No ale když pominu, že Strat je napodobenina a blondýnka také není pravá, nemluvě o kožené válendě, tak k dokonalosti tohoto obrázku chybí už jen láhev něčeho dobrého. No nemám pravdu?

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Krasa-ke-krase-Sendvic~12~srpen~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.