přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKrása ke kráse - Kousíček ke kousíčku

19.3.2017 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Krása ke kráse - Kousíček ke kousíčku

Lesklost, kam se podíváš. Ale to, že by mohly kousky zdrcadlového skla, kterými je obložen korpus signature modelu Washburn, také řezat, říká i jeho tvůrce Paul Stanley (pro ty, kdo nevědí, tak kytarista a zpěvák Kiss). Slečně to ale evidentně nevadí a je vidět, že kytara odvedla dobrou práci při „úpravě“ kostýmu držitelky, držičky...

Signature modely Paul Stanley vyrostly ze základní řady PS2000, která byla uvedena roku 1998. Tělo z mahagonu a javoru, krk také mahagonový a chromovaný pickguard. Modifikacemi byly modely PS500 (bez javorové desky) a PS100 (bez pickguardu), který byl vyroben z olše a krk měl javorový. Tyto kytary se vyráběly do roku 2000, roku 1999 pak vznikla další modifikace „dvoutisícovky“ (bylo vyrobeno pouze padesát kusů). Téhož roku pak byl uveden náš model, který drží ta „natrhaná“ blondýnka.

Stanleyho základní signature „zrcadlová“ kytara je Ibanez Mirror Ball, ovšem je nutno podotknout, že tento kytarista vzhledem ke své pódiové prezentaci vlastní celou řadu nejrůzněji „customovaných“ kytar. Takže vyloženě signature nástroje jsou (či byly) třeba Washburny Preacher PS9200, PS12 Starfire, Flying V a samozřejmě řada Ibanez Iceman. Vraťme se však k našemu obrázku.

K tomuto typu kytary se jednoznačně hodí vysoké podpatky, což má nejen holčina, ale i Paul Stanley. Obě části mají pohled stylu - hele, co tomu říkáš? Křivky jsou vypjaté, pevné, nikde ani gram přebytečného materiálu, jen jen to spustit...V zrcadle času přece jenom oba subjekty budou mít podobný osud. I když jeden z nich se lety nezmění, jeho obliba nebude tak trvalá, takže v obou případech v dalších časech budou hezky působit - spíše tak na vzpomínkových fotografiích...

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Krasa-ke-krase-Kousicek-ke-kousicku~19~brezen~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.