muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKrása ke kráse - Červená a černá

14.10.2018 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Krása ke kráse - Červená a černá


Ne, to není feminizace názvu známého Stendhalova románu. To je kompozice, která říká: Tak co, hochu, líbí?
Na jedné straně oblé tvary, na straně druhé ostrá drsnost. Na jedné straně klasika, na straně druhé méně tradiční tvar. Na jedné straně pružnost, na straně druhé pevnost. Jde to k sobě? Ale jo. V tomto případě klidně. Ale mezi námi, používat část kytary jako párátko do zubů (podívejte se pořádně, opravdu tomu tak je) - to mírně řečeno obvyklé zase není...
B. C. Rich je známá kytarová firma, která vznikla roku 1969 a v podstatě už od počátku se specializovala na neobvyklé tvary nástrojů. Což jí získalo velkou popularitu zejména v pokročilejších osmdesátých metalových letech. Po nejrůznějších změnách vlastníků je tato značka nyní v rukou koncernu Praxis Musical v Kalifornii. Pod touto značkou vznikla řada zajímavých nástrojů. Nejznámější řady a série jsou jistě Seagull s ostnem na vrchním lubu, Eagle se zobanem vrchního rohu (stačilo málo, a je to tvar „Rickyho“), Mockingbird s vyoseným tělem, Warlock s ostrými špicemi, kam se podíváš (aneb hrát blues s touto kytarou asi není původní záměr, a Ironbird (to už je v podstatě zbraň, za kterou by se nemusel stydět ani vikinský nájezdník), nemluvě třeba o módním výstřelku průhledných akrylátových modelů.
Na obrázku je signature model KKW Kerry King, vycházející ze série pod současným označením Warbeast řady Mk3, zde ovšem s pevnou kobylkou tune-o-matic. Grafika je typická pro tohoto kytaristu, tvar nezapře svou inspiraci v ověřených modelech Warlock.
Obě části obrázku mají hezké povrchové úpravy, kvalita se jistě skrývá i uvnitř, ne pouze v zevnějšku. Při této poloze se asi těžko dá něco zahrát (myslím tím na kytaru), ale celkově ani jedna část nedělá ostudu té druhé.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Krasa-ke-krase-Cervena-a-cerna~14~rijen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.