přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíKrálovny rytmu - Zel Kaute

19.8.2017 | Autor: Martina Kajda Balcarová | sekce: pro muzikanty - seriály

Královny rytmu - Zel Kaute


Ysella (Zel) Heather Kaute se narodila v Perzance v Anglii roku 1984. K bicím se dostala relativně pozdě, až ve svých patnácti letech. A to i přes to, že odmala sledovala svého otce, který bubnoval v různých kapelách. Původně hrála na housle, účinkovala ve školním orchestru a vyhrávala řadu místních soutěží. Na doporučení svého otce přesedlala z houslí na kytaru, ale nakonec skončila u bicí soupravy. Díky spojení talentu a čistého odhodlání se zdokonalovala velmi rychle. Začala hrát v kapelách a na bicí se učila jak ve škole, tak soukromě.

Ve dvaceti letech se Zel přestěhovala do Londýna za nadějnou kapelou, jíž dělal manažera Andrew Levy z kapely Brand New Heavies. Po nahrávání v The Doghouse Studiu vlastněném Barriemorem Barlowem (bubeníkem Jethro Tull) Zel zjistila, že některé věci nefungují, jak by měly, a ona musí pracovat v hospodě a nemůže se živit jen hudbou. Pilně cvičila na bicí a hledala další hudební příležitost.

Ta přišla v podobě soul-powered metalového tria Invasion, se kterým natočila jedno album.

Poté se Zel připojila k ženské hardcore-punkové kapele Pettybone. V roce 2011 vydaly desku s názvem From Desperate Times Comes Radical Minds. Pettybone několikrát vyrazily na turné po Evropě a hrály po boku kapel jako například Refused, Off!, Converge a Cancer Bats.

Po rozpadu Pettybone Zel usoudila, že hudební průmysl je mnohem víc nejistý svět, než si původně myslela, a rozhodla se více investovat do svých schopností a zapsala se do jednoletého kurzu bubnování na LCCM (London College of Creative Media). Možnost cvičit každý den na soupravu a brát lekce od světových bubeníků byla samozřejmě velice přínosná. Nejzábavnější část studia pro Zel představovala účast ve školní bubenické pochodové sekci (tzv. drumline) The LCCM Beefeaters, se kterou vystupovali i na stadionu ve Wembley v rámci fotbalových utkání poháru UEFA.

V současné době Zel bubnuje v několika kapelách, jmenovitě např. jsou to heavy afro doom band Vodum, kapela Ligaments a Groan. Kromě toho poskytuje hodiny na bicí soupravu a je firemní hráčkou značek Meinl Cymbals a Vater Sticks.

Královny rytmu - Zel Kaute


BICÍ SOUPRAVA
Premier

1) 24” bass drum
2) 14” snare drum
3) 13” tom
4) 18” floor tom

ČINELY
Meinl Byzance Brilliant Medium

A) 14” hi-hatB) 18” crash
C) 20” ride

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kralovny-rytmu-Zel-Kaute~19~srpen~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.