muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíKrálovny rytmu - Sofia Goodman

16.10.2017 | Autor: Martina Kajda Balcarová | sekce: pro muzikanty - seriály

Královny rytmu - Sofia Goodman


Sofia začala hrát na bubny ve svých čtrnácti letech. Její učitelka hudby Claudia Keller, jedna z mála absolventek Berklee College of Music, viděla její vášeň a nadšení a doporučila Sofii, aby se na Berklee přihlásila. Sofia byla na tuto školu v Bostonu, která je považována za jednu z nejlepších hudebních vysokých škol na světě, přijata a zde začala její hudební kariéra.Jejími profesory byli Jackie Santos (Tavares a Chuck Berry), Rod Morgenstein (Dixie Dregs), Tony Thunder Smith (Lou Reed), Kim Plainfield (Pointer Sisters, Tania Maria) a Kenwood Dennard (Prince, Miles Davis).

Ve škole se Sofia potkala v jednom souboru s vynikající basistkou a zpěvačkou Esperanzou Spalding. Ta čtyřikrát vyhrála cenu Grammy. V roce 2011 dostala Esperanza cenu Grammy za nejlepšího nového umělce, kde porazila i Justina Biebera, což vyvolalo veliké pobouření u jeho fanoušků. Pro Sofiu bylo hraní s Esperanzou obrovskou zkušeností, za kterou je vděčná.Sofiu formovala i různá setkání s profesionálními umělci, zúčastnila se například koncertu Tuesday Funk Night ve Wally’s Jazz Cafe v Bostonu, kde se seznámila s muzikanty z místní kapely, kteří hrají například s Beyoncé, Chakou Khanem a dalšími.Po ukončení studia v roce 2012 se Sofia přestěhovala do Nashville a zde profesionálně vystupovala s country zpěvákem Andym Gibsonem, autorem hitu Don’t You Wanna Stay - duetu Jasona Aldeana a Kelly Clarkson.

Dále spolupracovala s bratrem basisty Victora Wootena, kytaristou Regi Wootenem. V roce 2013 byla Sofia vybrána, aby bubnovala v Itálii na Poretta Soul Festivalu, kde doprovázela umělce jako Toni Green, Benjamina Latimorea, Bobbyho Rushe, Davida Hudsona, Gordona „Saxe“ Beadlea, Falisiau Janaye a Charlieho Wooda. V Itálii si kromě uznání za svou hru získala i mnoho fanoušků.Mezi interprety a kapely, se kterými Sofia profesionálně spolupracovala, patří Ella Mae Bowen, Guns of Navazone, Andre Vasconcelos, Stacy Mitchart, Tim Gonzales, RB Stone, Pulse, Jazz Frost, Rheal Janelle, The Nick Carver Band a další.V současné době vystupuje se svou jazz-funkovou kapelou The Sofia Goodman Group, vyučuje hru na bicí a je podporována firmami Zildjian, Vic Firth a Drum Muff.

Královny rytmu - Sofia Goodman


BICÍ
DW

1) 22” bass drum2) 14” snare srum Ludwig3) 10” tom 4) 12” tom5) 14” floor tom

ČINELY
ZILDJIAN K

A) 14” hi-hatB) 18” crashC) 17” crashD) 20” ride

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kralovny-rytmu-Sofia-Goodman~16~rijen~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.