přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíKrálovny rytmu - Rikki Styxx

13.2.2017 | Autor: Martina Kajda Balcarová | sekce: pro muzikanty - seriály

Královny rytmu - Rikki Styxx


Americká bubenice z jižní Kalifornie má za své zhruba desetileté účinkování v kapelách na svém kontě plno nahrávek a zkušeností z pódií. V současné době působí v kapele The Two Tens, která v únoru 2016 vydala své první album Volume a v březnu ho propagovala na koncertech po celém západním pobřeží.

Dále Rikki bubnuje v pop-punkovém bandu The Dollyrots z Los Angeles. Těm vyšlo začátkem března živé DVD/CD Family Vacation: Live in Los Angeles. Tento počin se pár dní po svém vydání umístil na patnáctém místě žebříčku Billboard Heatseakers.

S taneční kapelou The Outta Sites, která čerpá inspiraci z hudby 60. let, procestovala Rikki v lednu tohoto roku šest evropských zemí.

Krom těchto svých kapel spolupracuje Rikki i s jinými umělci. Například se zpěvačkou Alice Bag, které nahrála bicí party na její sólovou desku.
Rikki začala bubnovat v roce 2003 v Denveru v Coloradu. Zde se připojila k ženské punkové kapele Hate Kate a nahrály spolu desku s názvem It Is What You Think It Is. V roce 2008 se Rikki přestěhovala do Kalifornie a vdala se za profesionálního bubeníka Dustyho Watsona (The Sonics, Dick Dale, Agent Orange...). Dostala se do skupiny Wooly Bandits, se kterou procestovala Spojené státy, Kanadu, i Evropu.

V roce 2011 začala bubnovat v surf-punkové kapele The Mission Creeps a vyšlo jim album Midnight Blood. Další štací byl pro Rikki band Kiss Kiss Bang Bang.

Roku 2014 dostala Rikki angažmá u americké rockerky Palmyry Debran a bubnovala v její doprovodné kapele na turné po západním pobřeží. Spolupracovala s ní i na singlech No Time Like Never a Keep Looking.

Se zpěvákem Landonem Longardem, který dvakrát bojoval o postup v soutěži The Voice, založila Rikki duo Acoustic Culture, ve kterém hraje na cajon. V březnu 2014 natočili a vydali své EP.

Rikki pořád zdokonaluje své dovednosti a jejími online pedagogy jsou Mike Johnston a JP Bouvet. Podporují ji firmy Sabian Cymbals, Aquarian Drumheads a Vater Drumsticks.

Královny rytmu - Rikki Styxx


BICÍ SOUPRAVA
Ludwig

1) 24” bass drum
2) 14” snare drum
3) 18” floor tom

ČINELY
Sabian

A) 14” hi-hat
B) 18” crash
C) 22” ride
D) 20” crash

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kralovny-rytmu-Rikki-Styxx~13~unor~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.