přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíKrálovny rytmu - Patti Ballinas

1.10.2017 | Autor: Martina Kajda Balcarová | sekce: pro muzikanty - seriály

Královny rytmu - Patti Ballinas


Patti Ballinas, po otci napůl Mexičanka a po matce napůl Skotka, se narodila v Mexiku, ale vyrůstala ve Skotsku. Na bicí nástroje začala hrát ve svých osmi letech jako samouk. Její otec ji naučil první základní rytmy. Patti spolu se svými sestrami Carol a Ivonne založila kapelu s názvem Angel’s Delight, odehrály ve Skotsku spoustu koncertů, a dokonce se i objevily v televizi.

V roce 1984 se Patti přestěhovala na Mallorcu a kapela zde hrála pod názvem Aqua Vitae. Během této doby se Patti začala bubnováním živit, stala se nájemnou hráčkou a proslavila se po celém Španělsku. Spolupracovala s různými umělci nejen na Mallorce, ale i v Madridu. Kromě bubnování Patti spolu se svými sestrami i zpívala v Motown Show.

Vybrali si ji zástupci značky Yamaha Drums jako svou firemní hráčku. Patti jako první bubeník ze Španělska reprezentovala bicí Yamaha po celém světě. Ve Španělsku předváděla akustické i elektronické bicí Yamaha na akcích, kde spolu s ní hráli i Akira Jimbo a Wolfgang Haffner. Sama vystupovala na bubenických klinikách, například v Portugalsku, Německu, Itálii, Španělsku a Japonsku. V listopadu 2003 měla Patti čest účinkovat na Groove Night Concertu v Mexiku. Kromě ní si s Groove Night Bandem zahráli bubeníci Antonio Sanchez, Dave Weckl, Russ Miller, Gerry Brown a další.

V rámci bubenických klinik se podívala i do Spojených arabských emirátů, Kuvajtu a na Taiwan. Mezi umělce a hudebníky, se kterými se Patti potkala na jednom pódiu, patří Sonny Emory, Tommy Aldridge, Richard Bona, Victor Wooten, Will Lee, Nathan East a další.

Patti koncertovala i s umělkyněmi, jako je Concha Buika a Chenoa ve Španělsku a se zpěvákem Jeffreym Danielem v Británii. Na Mallorce a na Ibize si zahrála s Mikem Weaverem, bývalým kytaristou zpěváka Prince. Patti je doma ve více hudebních stylech, od jazzu přes country, rock, funk, soul až po hip hop. Jako endorserka reprezentuje značky Yamaha Drums, Zildjian Cymbals, Toc Sticks a Evans Drumheads.

Královny rytmu - Patti Ballinas


BICÍ SOUPRAVA
Yamaha Recording Custom
1) 22” bass drum
2) 14” snare drum
3) 12” tom
4) 13” tom
5) 16” floor tom

ČINELY
Zildjian
A) 13” hi-hat AZ New Beat
B) 15” crash AC
C) 8” splash K Custom
D) 17” crash AC
E) 22” ride K Custom Definition
F) 17c china KC Dark

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kralovny-rytmu-Patti-Ballinas~01~rijen~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.