muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíKrálovny rytmu - Nicole Marcus

2.7.2018 | Autor: Martina Kajda Balcarová | sekce: pro muzikanty - seriály
Americká bubenice Nicole Marcus se narodila v malém městečku Tamarac na Floridě.
Vyrůstala v rodině, kde muzika hrála od rána do večera. Odmala ji provázela hudba kapel a interpretů jako The Beatles, Beach Boys, Bob and Ziggy Marley, Bruce Springsteen a mnoha dalších.

Královny rytmu - Nicole MarcusZpívat začala Nicole pomalu dříve, než se naučila mluvit. Prvním nástrojem, na který se začala ve svých šesti letech učit, byl klavír.
V páté třídě na základní škole nastoupila do školní kapely, kde si musela vybrat, na jaký hudební nástroj bude hrát. Zvolila si bicí soupravu, zamilovala se do ní a bubnování se věnovala víc a víc.
Nicole získala stipendium na prestižní University of Miami, fakultě Frost School of Music, kterou absolvovala s vyznamenáním a bakalářským titulem v oborech studio music a Jazz drum set performance.
Po škole se Nicole přestěhovala do New Yorku, kde bubnovala v představení Dear Edwina na scéně Off-Broadway. Kromě bubnování s různými umělci se začala Nicole věnovat i své vlastní tvorbě. Zpívala a doprovázela se na kytaru a vystupovala po celém městě. Později se Nicole přestěhovala do Los Angeles, kde hrála na bicí, kytaru, klávesy a perkuse v první sérii televizní show Glee.
V roce 2013 procestovala Spojené státy, Kanadu a Japonsko v rámci mezinárodního turné muzikálu Hair, na kterém bubnovala. Nicole vystupovala například i se zpěvačkou Coco Lloyd (X Factor, UK), Jamesem Snyderem (Lionsgate Records) a mnoha dalšími.
Po návratu z muzikálového turné nastoupila Nicole do studia a natočila své první sólové album. Tuto desku jí produkoval Fernando Perdomo a o mix a mastering se postaral Zach Ziskin, držitel ceny Grammy. Nicole si pro svůj debut všechny songy sama nejen složila, ale i nazpívala a nahrála veškeré nástroje. Nicole není jen bubenice a multiinstrumentalistka, ale i skládá a produkuje hudbu pro film, televizi, divadlo, reklamu, hry a další. Je hrdou endorserkou firem Pearl Drums, Sabian Cymbals, SilverFox Drumsticks a Humes & Berg.

Královny rytmu - Nicole MarcusBICÍ SOUPRAVA
Pearl
1) 20” bass drum
2) 14” snare drum
3) 10” tom
4) 14” floor tom

ČINELY: SABIAN
A) 13” hi-hat
B) 16” crash
C) 10” splash
D) 20” ride

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kralovny-rytmu-Nicole-Marcus~02~cervenec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.