muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

bicíKrálovny rytmu - Meg Thomas

21.5.2017 | Autor: Martina Kajda Balcarová | sekce: pro muzikanty - seriály

Královny rytmu - Meg Thomas


Bubenice a perkusionistka Meg Thomas se pohybuje v hudebních sférách, které sahají od rocku až po calypso, avantgardu, mluvené slovo, latin jazz, punk a metal. Působí i v tanečních kapelách a souborech bicích nástrojů. Meg získala během let spoustu zkušeností vystupováním, nahráváním, pedagogickou praxí i cestováním a koncertováním po Spojených státech a Evropě. Kromě toho, že Meg e absolvovala hudební obor na Millikin University, její působení v širokém spektru hudebních stylů pomohlo přispět k její kreativitě a jedinečnému přístupu k bubnování a muzice všeobecně. Její bicí soupravy i sestavy perkusí se pohybují od tradičních až ke specifickým uspořádáním, která obsahují širokou škálu bicích nástrojů.

V roce 2010 vyhrála Meg v hlasování čtenářů časopisu Drum! a byla zvolena jako „vycházející bubenická hvězda“. V lednu 2013 jí webzin Chicago Music Guide jmenoval muzikantem měsíce.

Meg je součástí týmu Vic Firth jako soukromá učitelka bicích. Vyučuje nejen na klasickou bicí soupravu, ale i na conga, bonga, malý buben, djembe, timbales a další perkuse. Meg založila a vede Chivago Women’s Drumming Group. Je endorserkou firem Sabian Cymbals, Vic Firth Sticks and Mallets, Evans Drumheads, LP Percussion, PureSound Percussion a Humes & Berg Cases.

Meg vyrůstala ve státu Illinois v rodině, kde všichni milovali hudbu, ale nikdo jí aktivně neprovozoval. Doma měli klavír. Její sestra hrála na flétnu a Meg začala brát lekce klavíru. Chtěla rovnou hrát na bicí nástroje, ale klavír byl pro ní ideální hudební průprava. Na bicí začala až ve škole v páté třídě, kdy vstoupila ve školní kapele do sekce bicích nástrojů. Meg byla ovlivněna muzikou, kterou doma poslouchali její rodiče i sestra - od popu až po metal.

Mezi hudebníky, kteří ji přímo ovlivnili, patří Poncho Chanzes, který je jeden z jejích nejoblíbenějších hráčů na conga. Dále také Willie Bobo. Meg Thomas vystupovala a nahrávala s desítkami umělců a kapel. Patří mezi ně například Lifeaftersix, Hannah Frank Group, The Howl, The Late Shift Orchestra, Alma Mendoza, Noah Gabriel, Tropixplosion! a spousta dalších.

Královny rytmu - Meg Thomas


BICÍ SOUPRAVA
Tama Artstar II Maple
1) 22 x 16” bass drum
2) 14 x 6,5” snare drum
3) 12 x 11” tom
4) 16 x 16” floor tom

ČINELY
Sabian
A) 14” AAX Stage Hats
B) 18” AA El Sabor
C) 16” AAXplosion Crash
D) 21” HHX Dry Ride

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kralovny-rytmu-Meg-Thomas~21~kveten~2017/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.