přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíKrálovny rytmu - Gina Marie Osmar

26.6.2017 | Autor: Martina Kajda Balcarová | sekce: pro muzikanty - seriály

Královny rytmu - Gina Marie Osmar


Tato teprve šestnáctiletá americká bubenice má za sebou více než šest stovek živých koncertů, nahrávání v Nashvillu a LA, vystoupení na NAMM 2016 a studiovou práci s hudebníky z celého světa.

Gina G, jak jí říkají její kamarádi, se narodila 9. února 2000 v Texasu. Ve třech letech začala bouchat do plechovek od kávy, které přinesl domů její otec z rodinné restaurace. Ten jí také ukázal, jak držet paličky a základní čtyřčtvrťový rytmus. V šesti letech dostala Gina svou první opravdickou bicí soupravu - Tama Swingstar. O rok později si v místním kostele sedla za bubny kapely, která právě dozkoušela, a zpaměti zahrála jejich poslední song. I přes její nízký věk jí bylo nabídnuto, aby s nimi hrála. Od té doby vystupuje Gina s dospělými pravidelně. Ginu velmi podporují rodiče, protože vidí, že ji koncertování baví a chce se tomu věnovat i do budoucna. Otec ji natáčí na video, když hraje, a v domě jí postavil nahrávací studio, kde může kdykoliv cvičit.

V roce 2011 se jí po zhlédnutí jejího videa ozvali z firmy Soultone Cymbals a Gina se stala jejich firemní hráčkou. V roce 2012 jí bylo nabídnuto firemní hráčství i od Pearl Drums.

Na bicí se Gina učila převážně sama, ale později začala brát hodiny techniky a čtení partů u Tonyho Millera z Austin Drum Lab a také online lekce u Mika Johnstona. Ten také patří mezi bubeníky, kteří ji velmi inspirují, stejně jako Mike Mangini z Dream Theater a Dave King z Mutemath.

Gina zahraje různé styly, od rocku přes gospel a blues až k funku. Nejčastěji vystupuje s gospelovými kapelami v kostele a časem by ráda hrála ve vlastní kapele typu Paramore, Evanescence či Switchfoot. Kromě bubnů je schopná zahrát i na piano, klávesy a různé perkuse.

Gina je současně hráčkou firem Soultone Cymbals, Pearl Drums, Rich Sticks Drum Sticks, Remo Heads, Audix Microphones, Kelly SHU, Alien Ears Monitors, Black Widow Drum Web, Lento Percussion a Keal Case.

Královny rytmu - Gina Marie Osmar


BICÍ SOUPRAVA
Pearl Masters MCX


1) 20” bass drum
2) 13” snare drum Reference Series
3) 10” snare drum Maple Popcorn
4) 10” tom
5)   8” tom
6) 12” tom
7) 14” floor tom
8) 16” floor tom

ČINELY
Soultone Extreme Series


A) 14” hi-hats
B) 17” crash
C) 9” splash
D) 20” crash
E) 22” ride
F) 24” china

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kralovny-rytmu-Gina-Marie-Osmar~26~cerven~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.