přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíKrálovny rytmu - Fernanda Terra

13.2.2016 | Autor: Martina Kajda Balcarová | sekce: pro muzikanty - seriály

Královny rytmu - Fernanda Terra


Brazilská bubenice Fernanda Terra se narodila a vyrostla v Sao Paulu. Dva roky žila v brazilském hlavním městě Brasilia, kde se ve svých třinácti letech seznámila s bicími nástroji a brala lekce u Daniela Oliveira. Po přestěhování zpět do Sao Paula ji učili bubeníci Duda Neves a Lilian Carmon. Od té doby se hraní naplno věnuje a prošla mnohými kapelami, např. Food4Life, Baby Scream, Hellas, Touching Lips, No Fashion, Final Fight, Gutter Cats, Lyrex a dalšími.

Mezi její bubenické vzory patří Chad Smith, Terry Bozio, Dave Lombardo, Mitch Mitchell, John Bonham a Samantha Maloney. Stejně tak brazilští mistři Aquiles Priester, Vera Figueiredo a Iggor Cavalera.

Fernanda se začala dostávat do podvědomí brazilské undergroundové scény na konci devadesátých let, kdy s kapelou Food4Life vydali album Enjoy a objeli různá brazilská města. V roce 2002 Fernanda z kapely odešla a odehrála turné po západním pobřeží Spojených států se skupinou Dominatrix.

Roku 2006 vzniklo punkrockové trio Final Fight, které o dva roky později vydalo album s názvem Quem de Medo Corre, de Medo Morre a často vystupovalo na undergroundové scéně. Koncertů ubývalo a Fernanda se připojila ke kapele Lyrex, složené pouze z dívek a hrající rock ‘n’ roll.

Kromě koncertování začala Fernanda vyučovat bicí ve známé a respektované brazilské škole Bateras Beat v Sao Paulu.

Mimo účinkování v kapelách Final Fight a Lyrex začala Fernanda bubnovat v bandu Nervosa, což je trio žen, které hrají trash metal s prvky crossoveru a hardcoru. Jejich promo video na song Masked Betrayer získalo velikou sledovanost na YouTube, což vedlo k uzavření smlouvy s nahrávací společností Napalm Records.

V současné době vystupuje Fernanda s kapelou Kombato a jako lektorka inspiruje a vede mladé adeptky na dívčím rockovém kempu.
Je sponzorována firmami Sonor, Paiste, Aquarian, Batera Store a má vlastní model paliček značky Alba sticks.

Královny rytmu - Fernanda Terra


BICÍ SOUPRAVA
Sonor Essencial Force


1) 22 x 18” bass drum
2) 14 x 5,5” snare drum model Phill Rudd
3) 8 x 7” tom
4) 10 x 8” tom
5) 12 x 9” tom
6) 14 x 14” floor tom
7) 16 x 16” floor tom

ČINELY
Paiste Alpha

A) 14” hi-hat
B) 17” crash
C) 18” crash
D) 19” crash
E) 20” ride
F) 16” china

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kralovny-rytmu-Fernanda-Terra~13~unor~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.