muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíKrálovny rytmu - Dena Tauriello

20.1.2018 | Autor: Martina Kajda Balcarová | sekce: pro muzikanty - seriály
Americká bubenice Dena Tauriello vyrůstala v Montville, ve státě New Jersey. Jako malá ráda poslouchala kapelu The Carpenters, a když navštívila jejich koncert, naprosto jí učarovala bubenice Karen Carpenter. Dokonce měla tu čest setkat se s ní osobně. V tu chvíli věděla, že nechce být ničím jiným než bubenicí. V osmi letech tím začala její dlouhá bubenická cesta. Navštěvovala hodiny bicích a pokračovala v tom dalších osm let u soukromého učitele.

Královny rytmu - Dena Tauriello


Jednou z kapel, ve kterých Dena hrála, byl ženský cover band Good Girl’s Don’t. Vystupovaly hlavně na východní pobřeží a kamkoliv přijely, plnily sály. Otevíraly koncerty i pro známé kapely, jako např. Korn a Fuel.
Dena byla také jednou ze zakládajících členek pop-rockové kapely From the Desk of Sally z New Jersey. Nahrála s nimi jejich první demo a také natočila veškeré bicí party na první oficiální CD Everything and Nothing. Ovšem krátce před vydáním desky Dena v roce 1999 z kapely odešla.

Od roku 1998 působí Dena v ženské country-rockové kapele Antigone Rising. Nahradila nynější basistku Kristen Henderson, která původně v kapele bubnovala. Dena měla necelých dvacet čtyři hodin na naučení se celého koncertního repertoáru. Antigone Rising vydaly na své náklady čtyři alba, než v roce 2003 podepsaly smlouvu s vydavatelstvím Lava Records/Atlantic Records.Roku 2005 jim vyšlo album From the Ground Up, které se těšilo veliké oblibě a prodalo se ho bezmála půl milionu kopií. Na jednom pódiu vystupovaly například s The Bangles, Joan Jett, The Rolling Stones, Aerosmith a The Allman Brothers.
V současné době Antigone Rising hrají v sestavě: Nini Camps (zpěv, doprovodná kytara), Kristen Henderson (basová kytara, vokály), Cathy Henderson (sólová kytara, vokály) a Dena Tauriello (bicí).
Dena používá bicí soupravu Smith, činely Sabian, paličky Pro-mark, blány Evans a hardware Gibraltar.

Královny rytmu - Dena TaurielloBICÍ SOUPRAVA
Smith Drums
1) 22” bass drum
2) 14” snare drum
3) 12” tom
4) 14” floor tom

ČINELY
Sabian AAX
A) 14” hi-hat
B) 18” crash
C) 10” splash
D) 19” crash
E) 20” ride
F) 17” crash


Psáno pro: časopis Muzikus 2018/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kralovny-rytmu-Dena-Tauriello~20~leden~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.