přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíKrálovny rytmu - Cat Leahy

20.02. | Autor: Martina Kajda Balcarová | sekce: pro muzikanty - seriály
Australská bubenice Cat Leahy se o bicí nástroje začala zajímat kolem svých čtrnácti let. Tehdejší přítel její sestry hrál na bubny a snad proto se Cat na koncertech soustředila hlavně na bubeníky. Ve škole měli v hudební třídě různé nástroje, a když si Cat sedla za bicí soupravu, učitel jí řekl, že je jediná ze třídy, kdo ví, jak na ně hrát.
Cat začala chodit na hodiny k učiteli, který byl zároveň farmářem a většinu času spíš mluvil o traktorech a farmaření, než aby se věnoval výuce a bubnům. Proto Cat uvádí jako svého prvního „opravdického učitele“ poslech muziky a bubnování do nahrávek bubenických velikánů, například Johna Bonhama.

Královny rytmu - Cat Leahy


Po střední škole šla Cat studovat současný jazz na hudební institut v Melbourne. Zde se zdokonalila v technice a improvizaci.
V roce 2008 se Cat seznámila se zpěvačkou a skladatelkou Sal Kimber, která zpívala jako host na několika koncertech kapely, ve které Cat v té době hrála.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kralovny-rytmu-Cat-Leahy~20~unor~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.