přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíKrálovny rytmu - Belinda „Lindy“ Morrison

24.10.2016 | Autor: Martina Kajda Balcarová | sekce: pro muzikanty - seriály

Královny rytmu - Belinda „Lindy“ Morrison


Australská bubenice Belinda „Lindy“ Morrison se narodila 2. listopadu 1951 v Queenslandu.

Její první kapela se jmenovala Shrew a působila v letech 1976 a 1977. Tato ženská skupina hrála v obsazení klarinet, saxofon, piano, kytara a bicí. Jejich repertoár se skládal převážně z převzatých popových songů ze čtyřicátých let. V roce 1978 se Lindy připojila ke kapele Xero. Hráli písně od zpěvačky Patti Smith a jiné punkové covery a později i své vlastní songy. V roce 1981 byla Lindy nahrazena Stevenem Pritchardem.

Další kapela, ve které Lindy bubnovala, se jmenovala The Go-Betweens. Tu v roce 1977 založili v Brisbane Robert Forster a Grant McLennan. Vystřídalo se v ní několik hostujících bubeníků, než se roku 1980 stala členkou Lindy, která i zpívala doprovodné vokály. Jejich první singl s Lindy za bubny, Your Turn My Turn, se objevil v září 1981, následován singlem Hammer the Hammer v březnu 1982. Postupně nahráli deset songů jako dema, která vyšla pod názvem Very Quick on the Eye.

První oficiální album skupiny vyšlo v roce 1981 a jmenovalo se Send Me a Lullaby. V té době začala Lindy chodit a žít se svým spoluhráčem Robertem Forsterem.

Další album, Before Hollywood, natočili na Britských ostrovech a pochází z něj singl Cattle and Cane, který byl vybrán jako jeden z Top 30 australských songů všech dob.

Následovala alba Spring Hill Fair (1984), Liberty Belle and the Black Diamond Express (1986), Tallulah (1987) a 16 Lovers Lane (1988).

V roce 1989 se kapela rozpadla, aby se o jedenáct let později dala znovu dohromady, ovšem již bez Lindy.

Mezi další kapely, ve kterých Lindy hrála, patří Silent Figures, The Four Gods, Deep Blue Sea, Cleopatra Wong, Tuff Monks a The Rainy Season.
Lindy je autorkou knížky Australské ženy v rockové a popové hudbě, ke které je natočeno hodinové video, na němž je i rozhovor s Kylie Minogue.

Lindy vystudovala právnickou fakultu a věnuje se autorským právům a pomoci umělcům v hudebně- právních záležitostech.
V současné době žije v Sydney se svou dcerou Lucindou.

Královny rytmu - Belinda „Lindy“ Morrison


BICÍ SOUPRAVA
Ludwig


1) 22” bass drum
2) 14” snare drum
3) 12” tom
4) 16” floor tom

ČINELY
Zildjian


A) 14” hi-hat
B) 18” crash
C) 16” crash
D) 20” ride

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kralovny-rytmu-Belinda-Lindy-Morrison~24~rijen~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.