přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíKrálovny rytmu - Athena Lee

23.7.2017 | Autor: Martina Kajda Balcarová | sekce: pro muzikanty - seriály

Královny rytmu - Athena Lee


Athena Michelle Bass je americká muzikantka, bubenice a herečka. Její starší bratr Tommy Lee bubnuje ve slavné kapele Mötley Crüe. Athena se narodila 8. prosince 1964 v Los Angeles. Její otec sloužil v americké armádě a matka, původem Řekyně, se stala Miss Řecka.

Zájem o bubny začala Athena projevovat kolem svých patnácti let, kdy její bratr Tommy měl v domě již od otce vybudované studio, ve kterém cvičil. Tommy Atheně jednou ukázal základní rytmus a nechal ji si na bicí zahrát. Byla mezi nimi ovšem nepsaná dohoda, že Athena bez jeho vědomí do studia chodit hrát nebude. Ale vždy, když nebyl doma, šla na jeho soupravu cvičit. Věci vracela přesně na své místo, aby nic nepoznal.

Ani rodiče nic netušili o jejím zápalu pro bubny. Až později jí Tommy přenechal jednu svou soupravu.

Na střední škole se připojila k místní dívčí kapele Hardly Dangerous. Protože hrála krátce a nebrala žádné bubenické lekce, pomáhal jí na zkouškách kamarád z kapely Funhouse, který jí radil, co a jak kde hrát. Athena od mala tancovala, takže s rytmem problém neměla.

Její bratr Tommy jí nikdy učit hrát nechtěl, říkal jí, ať si jde svou vlastní cestou, že by jí mohl naučit hrát jedině tak, jak hraje on.

Když měla Athena s Hardly Dangerous první vystoupení, pozvala bratra i rodiče, kteří neměli ani nejmenší ponětí, že Athena bubnuje s kapelou. Tommy s sebou přivedl kámoše, mezi kterými byli například Jon Bon Jovi, Ann a Nancy Wilson z Heart a Steven Tyler z Aerosmith.

Později Athena působila v punkové kapele Butt Trumpet a Ron Keel’s Fair Game.

Nejvýznamnější bylo ale její účinkování v kapele KrunK, kterou v roce 1996 založila společně se svým tehdejším manželem Jamesem Kottakem, bubeníkem Scorpions (James zpíval a hrál na kytaru).

V listopadu 1997 si KrunK odnesli cenu za nejlepší punkovou kapelu druhého ročníku Rock City News Awards v Los Angeles a Athena zvítězila v ženské bubenické kategorii. V sedmém ročníku L.A. Music Awards byla Athena nominována (jako první žena vůbec celkově v historii L.A. Music Awards) v kategorii nejlepší bubeník/bubenice.

V roce 2006 se skupina přejmenovala na Kottak. S Jamesem, se kterým má Athena tři děti, se v roce 2010 rozvedla. Nyní hraje v ženské kapele Femme Fatale.

Jako firemní hráčka používá paličky Ahead.

Královny rytmu - Athena Lee


BICÍ SOUPRAVA
DW

1) 22” bass drum
2) 14” snare drum
3) 13” tom
4) 14” floor Tom
5) 16” floor Tom

ČINELY: SABIAN
A) 14” hi-hat
B) 18” crash
C) 20” ride
D) 19” crash

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kralovny-rytmu-Athena-Lee~23~cervenec~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.