muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Zpěvy, vokály a zpěvové mikrofony IV

27.02. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

Další varianta graf. zobrazení proximity efektu mikrofonu


V minulém dílu jsme v tématu zpěvových mikrofonů skončili větou, na kterou dnes následně navazujeme: „Pokud se zvuková projekce (jednoduchá akce malého rozsahu) odehrává pouze na dva, byť full rage (celopásmové) satelity, může se stát, že aktivování funkce low cut na šavli zpěvu nebude příliš znatelné.“ Důvodem je celkově značně menší podíl subbasového spektra přenášeného takovouto aparaturou, samotné satelity samozřejmě nemůžou plnohodnotně nahradit „dospělejší“ variantu se subbasy. Na druhé straně, pokud ozvučujeme opravdu malou akci, která obsahově stojí z většiny na mluveném slovu či např. na pěveckém sboru s elektrickým klavírem, nejsou subbasy až tak nepostradatelné, neboť takovýto ozvučovaný program sám o sobě přirozeně neobsahuje mnoho basové složky (vyjma např. hlubokých tónů klavíru) celého frekvenčního spektra, tím pádem její přenos aparaturou není až tak nevyhnutelný.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Zpevy-vokaly-a-zpevove-mikrofony-IV~27~unor~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.