muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Zpěvy, vokály a zpěvové mikrofony II

22.11. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

Deformace kopulky způsobená pravěpodobně nárazemV minulém dílu jsme si otevřeli nové téma zabývající se zpěvy a zpěvovými mikrofony. Jak už bývá naším dobrým zvykem, podívali jsme se na toto téma z historického hlediska a následně jsme si popsali základní části běžného mikrofonu určeného pro řeč či zpěv. Řekli jsme si, že tvarově se nám tyto typy časem ustálily na rozšiřujícím se kovovém válci těla s konektorem XLR na jednom (úzkém) konci a s „mřížkovanou“ ochrannou kopulkou na druhém (širokém) konci. Ta je na mikrofonu především z důvodu ochrany mikrofonní vložky ukryté pod ní před mechanickým poškozením, přičemž nám mřížka taktéž vymezuje jakousi doporučenou minimální vzdálenost, na kterou se k vložce můžeme přiblížit zejména z důvodů eliminace vzduchových rázů, tzv. „přefouknutí“, zvukového zkreslení atd.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/11 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Zpevy-vokaly-a-zpevove-mikrofony-II~22~listopad~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.