muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Zpěvy, vokály a zpěvové mikrofony III

25.12.2020 | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály
Již třetí díl se zabýváme problematikou sejmutí a ozvučení live zpěvů a vokálů, a potažmo zpěvových mikrofonů, v našem případě tedy zejména v oblasti live použití. Popsali jsme si mikrofon z historického hlediska, definovali jsme si jeho tvar a popsali základní části, minule jsme se taktéž zabývali problematikou vypínače. Dnes si zkusíme něco říct o korekčním nastavení šavle zpěvu, vokálu.
Jak bylo již vícekrát zmíněno v minulých tématech, např. u ozvučení elektrické kytary, tedy nyní opakujeme, že co se týče korekčního nastavení, budeme opět brát v úvahu klasické čtyřpásmové korekce na běžném analogovém či digitálním mixážním pultu, u kter=ho by alespoň dvě středová pásma měla být parametrická. Menší analogové pulty používané často v malých souborech a uskupeních či ve zvukařsky méně náročných aplikacích mohou mít korekce vybavené pouze jedním parametrem na středech.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Zpevy-vokaly-a-zpevove-mikrofony-III~25~prosinec~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.