muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Klávesové nástroje V

18.01. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

PŘÍKLAD MARKANTNĚJŠÍHO OŘEZU BASOVÝCH FREKVENCÍ


Dnes tedy pokračujeme v tématu klávesových nástrojů. Minule jsme řešili možné varianty připojení ke zvukové aparatuře, potažmo mixpultu/stageboxu, dnes a příště se zaměříme již přímo na frekvenční nastavení jednotlivých pásem.
Co se týče korekčního nastavení, budeme opět brát v potaz klasické čtyřpásmové korekce na běžném analogovém či digitálním mixážním pultu, u kterých by alespoň dvě středová pásma měla být parametrická. Na méně vybavených pultech, např. pouze s jedním parametrem na středech, se dnes již kapely a nejrůznější soubory prakticky neozvučují a i většina těch nejlevnějších digitálních rackových pultů uzpůsobených pro ovládání tabletem či chytrým telefonem (např. Soundcraft - řada Ui nebo Behringer X Air apod.) už disponuje plně parametrickými čtyřpásmovými korekcemi.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Klavesove-nastroje-V~18~leden~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.