muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Klávesové nástroje VI

15.02. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

POTENCIOMETR VOLUME POUŽÍVANÝ V KLÁVESOVÝCH NÁSTROJÍCH KORG


Minule jsme se začali zabývat korekčním nastavením šavlí klávesových nástrojů, a sice basovým spektrem, přičemž jsme si řekli něco o vkusném odbasování tohoto nástroje i vzhledem k různým stylům a žánrům hudby. Dnes se tedy podíváme na další frekvenční oblasti.
Pokud se tedy přesuneme dále k odspoda druhému pásmu zmíněných nižších středů, to můžeme startovně zkusit nechat beze změny, tedy rovně - gain 0 dB. Mimochodem, jak jsme se již taktéž dříve zmínili, s „rovným“ nastavením bychom měli počítat a začínat v podstatě vždy, snad vyjma některých obecně a běžně používaných (před)nastavení, např. u bicích. A z minula taktéž víme, že rejstříky kláves by měly být tak nějak zvukově „hotové“ a připravené, proto bychom nejspíš neměli mít potřebu nějakého zhutnění zvuku v oblasti nižších středů, a pokud bychom to udělali, možná nastane problém při změně rejstříku hráčem na klávesovém nástroji.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Klavesove-nastroje-VI~15~unor~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.