přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Klávesové nástroje I

03.09. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

VARHANY HAMMOND – A 100 S LESLIE BOXEM


Minule jsme uzavřeli téma ozvučení elektrické kytary, kterému jsme se věnovali úctyhodných deset dílů našeho seriálu. Samozřejmě a pochopitelně, že by se dala jednotlivá subtémata rozebírat ještě do větších detailů a podrobností, nicméně si myslím, že podstatné věci byly snad v dostatečné šíři řečeny. Dnes a v dílech příštích se tedy podíváme na další nástroj, postupujeme-li zatím tak nějak po ose nástrojů běžného pop, rock, hardrockového až metalového seskupení, a sice na elektronické klávesové nástroje.
Když na danou problematiku nahlédneme opět, jak je naším zvykem, tak trochu z historického hlediska, tak nejstarším klávesovým (samozřejmě původně jakkoliv ne-elektrickým) nástrojem jsou varhany, jejichž jakési primitivní prvopočátky můžeme nalézt už před cca dvěma tisíci lety. Kolem roku 1700 vytvořil Bartolomeo Christofori jakýsi první klavír, jehož současná podoba se ustálila v 19. století.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Klavesove-nastroje-I~03~zari~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.