muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Elektroakustická kytara II

22.07. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

ELEKTROAKUSTIKA OVATION S VYPOUKLOU PLASTOVOU ZADNÍ DESKOU


Minule jsme si otevřeli další podtéma - elektroakustickou kytaru - a řekli si jakési základy z historického hlediska a pojmenovali si zejména piezoelektrický princip ozvučení. Dnes si řekneme něco o korekčním nastavení při zvučení tohoto nástroje.
Pokud se přece jen ještě malinko vrátíme k tomu, co jsme si říkali minule, tak elektroakustické kytary můžeme zejména podle vzhledu a tvaru, rozdělit do několika pomyslných skupin. Když začnu od těch nejméně objemných, které jsme zmínili již minule, tak jsou to právě „placaté“ modely s nízkým lubem, určené primárně pro připojení linkou. Dále jsou to nejběžnější modely s výřezem pro hru ve vysokých polohách (cutaway), blížící se tvarově k typu dreadnought nebo jumbo.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Elektroakusticka-kytara-II~22~cervenec~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.