přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Elektrická kytara – závěr

15.08. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

Legendární Shure SM57, často používaný na snímání kytarové aparatury


Jak jsme si minule slíbili, tak ještě než téma zvučení elektrické kytary definitivně uzavřeme, zmíníme si pár častějších typů mikrofonů, kterými se pódiová aparatura elektrické kytary snímá. Ještě než je ale vyřknu, chtěl bych uvést dle mého poměrně důležitý aspekt celé problematiky, a sice, že tento nástroj, díky své zvukové projekci zejména v oblasti středových frekvencí, nevyžaduje nějaké zvláštní nároky, co se týče mikrofonu, kterým snímáme reproduktor kytarového boxu. Dá se téměř obecně říct, že jakýkoliv model, který vykazuje trošku slušnější (vyrovnaný) průběh na středových frekvencích, bude pro tento účel nějak obstojně fungovat. Pro výslednou barvu zvuku v PA (podobně jako např. u bicích - vzpomeňme na minulé díly) jsou daleko důležitější zvukové atributy a vlastnosti samotného zdroje signálu, v případě elektrické kytary tedy hráče, nástroje, zesilovače a jeho nastavení, efektů a krabiček, reproboxu, typu reproduktoru, umístění mikrofonu atd.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Elektricka-kytara-zaver~15~srpen~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.