přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Elektrická kytara VII

02.05. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály
Minule jsme skončili korekčním nastavením šavle elektrické kytary, a sice pásmem nižších středů, přitom jsme si (už i dříve) řekli, že je důležité toto pásmo prvoplánově a bezdůvodně nepotlačovat, protože nám obecně dotváří jakousi celkovou komplexní plnost zvuku.
Budeme-li pokračovat dále, tedy od nižších frekvencí k vyšším, dostáváme se ke třetí oblasti - k vyšším středům. Opět nezapomínejme, že není třeba za každou cenu a nutně toto pásmo korekčně upravovat, pokud jsme, co se týče ostrosti, brilance/presence se zvukem kytary spokojeni, nechme je klidně nezměněno - tedy rovně, tzv. „v nule“. Jinak nám přidání této oblasti může pomoci zvýraznit atributy konkrétnosti a čitelnosti kytarového zvuku, zejména tedy zmíněnou brilanci, ostrost a presenci, která bývá zejména u zkreslené elektrické kytary nosná a klíčová.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Elektricka-kytara-VII~02~kveten~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.