přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Elektrická kytara VIII

03.07. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály
Pokud se ještě vrátím ke konci minulého dílu, tedy k frekvenčnímu nastavení šavle elektrické kytary, konkrétně čtvrtého pásma výšek, tak můžeme v základu a při jistém úhlu pohledu pociťovat rozdíl mezi korekcemi na analogovém a digitálním pultu (taky jsem se o této problematice v již v minulosti zmínil). Vezmeme-li v potaz korekce klasického analogového pultu střední třídy posledních dob, které mají na basech a výškách filtr typu shelving a dvoje přeladitelné parametrické středy s pevně daným Q, většinou je u pásma výšek údaj 12 kHz. Tyto korekční obvody jsou ovšem konstruované a naladěné tak, že výškový filtr shelving citelně zabírá už i na mnohem nižších frekvencích - vztaženo ke zvuku elektrické kytary, přidávání a samozřejmě ubírání tohoto pásma (12 kHz) je i zde poměrně slyšitelné (vzpomeňme, co jsme si řekli o frekvenčním ořezu reproduktoru).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Elektricka-kytara-VIII~03~cervenec~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.