přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Elektrická kytara IX

23.07. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

ZVUKOVA STOPA ELEKTRICKÉ ZKRESLENÉ KYTARY


Co se týká používání a nastavení kompresoru, tak elektrická kytara je svým způsobem tak trochu zvláštní a specifický nástroj, který bývá sice komprimován, ale zejména při čistém (clean) nebo lehce „nakřáplém“ (crunch) zvuku, a to zpravidla již samotným hráčem na pódiu. Děje se tak prostřednictvím nějaké kytarové krabičky, multiefektu či procesoru, nabídka všemožných „šlapacích“ doplňků k elektrické kytaře je dnes skutečně obrovská, čehož kytaristé plně využívají a často vidíme nejrůznějšími krabičkami k prasknutí nabité pedalboardy od známých i méně známých výrobců. Kompresor, coby kytarový efekt, je jakási součást zvuku mnoha kytaristů a mezi hráči (tak trošku jako mezi zvukaři v dobách analogu) se mnohdy více než velmi řeší, jak který kytarový kompresor hraje a co dělá se zvukem kytary.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Elektricka-kytara-IX~23~cervenec~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.