přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Elektrická kytara II

24.12. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

DVA RŮZNÉ MIKFROFONY U DVOU REPRODUKTORŮ


Pokud jsme si minule nastínili něco o elektrické kytaře z historického hlediska, musíme se ještě aspoň„na skok znovu pozastavit u minule zmíněné události - pravděpodobně nejzásadnějšího milníku ve vývoji tohoto nástroje vůbec, a sice představení kytary Fender Stratocaster v roce 1954. Tato událost následně odstartovala vznik nesmazatelné stopy jak ve vývoji samotných elektrických kytar, tak v jejich zvuku, stylů hry na ně apod. Pokud se o tuto problematiku více zajímáte a jste kromě zvukařů také hráči na nástroj či přímo na kytaru, připomínám nový seriál Muzikusu Radka Dunovského o nejslavnějším výrobci kytar na světě, o firmě Fender, právě se zaměřením na kytaru Fender Stratocaster. Taktéž se tohoto tématu v současné době dotýkáme v seriálu Muzikusu Seřízeno, naladěno a nastaveno?
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Elektricka-kytara-II~24~prosinec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.