muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Dechy II + Klavír

02.08. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály

Diatonická foukací harmonika


V minulém dílu jsme začali téma snímání dechových nástrojů To si dnes dokončíme a zmíníme se ještě o klavíru.
Minule jsme skončili u ozvučování dechových nástrojů, jako je klarinet či hoboj, kde se jedná o komplexnější zachycení spektra zvuku jako celku. Pokud se posuneme dále k nástroji jako příčná flétna či pikola (v podstatě její zmenšená verze ve vyšším ladění), tam snímáme zvuk většinou v místě tvorby tónu (v podstatě styl hvízdání na hrdlo láhve), tedy u hubice, tam, kde se dotyčný hráč dotýká rty, přičemž mikrofon dáváme např. cca 10 až 20 cm daleko a můžeme i lehce zešikma nad ni. Ve studiu můžeme opět zkusit jít s mikrofonem dál, pokud to dovoluje akustika místnosti, případně přidat i další, namířený ke klapkám nástroje (pozor, zakrývané otvory míří nahoru). Naživo se ale téměř výhradně používá metoda snímání u hubice nástroje.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Dechy-II-Klavir~02~srpen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.