přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Baskytara V

30.07. | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály
V předchozích dílech jsme se pozastavili nad snímáním basového aparátu - jednak linkou z výstupu zesilovače XLR, dále pak mikrofonem u basového boxu, řekli jsme si něco i o vhodnosti či naopak nevhodnosti určitých modelů mikrofonů pro takovéto snímání. Dnes se tedy zaměříme již přímo na korekční a dynamická nastavení na mixážním pultu, v pseudomoderní zvukařské hantýrce by to tedy znělo asi „jak nakroutit basu“. :-)
Opět chci ale v tomto bodu zdůraznit, že nastavení každého nástroje či vokálu, byť se můžeme napříč zvukařským a posluchačským spektrem shodnout na jistých obecných a konstantních zásadách, může být do značné míry individuální záležitost, a co někomu může připadat jako „dobrý zvuk“, může někdo jiný naopak odsoudit jako „špatný“. Nicméně, my budeme vycházet z toho, co jsme si řekli v minulých dílech, a sice, že naším cílem je celospektrální, korekčně „nevykradený“ a plný zvuk baskytary, tedy žádný „dunící a nahoře zvonící zbytek zvuku“ bez středových frekvencí dodávajících potřebnou srozumitelnost.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Baskytara-V~30~cervenec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.