přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukJak to vidí (slyší) zvukař - Baskytara VIII

29.10.2018 | Autor: Víťa Křivánek | sekce: pro muzikanty - seriály
Ještě než opustíme tematický okruh baskytary a vrhneme se společně na téma nové, kterým bude elektrická kytara a s tím související ozvučení kytarového aparátu a skterým strávíme taktéž zcela jistě několik dílů našeho seriálu, zkusme se ještě pozastavit u nástroje baskytaře příbuzného nebo chcete-li, jejího vývojového předchůdce a současně paralelně žijícího partnera, a sice u kontrabasu.

Původně jsem jej chtěl zařadit až ve chvíli, kdy se budeme zabývat obecně smyčcovými nástroji a jejich ozvučením, ovšem kontrabas je nástroj tak nějak proplouvající napříč všemi žánry (snad kromě rocku a metalu) a často je v souboru či kapele zastoupen ze smyčcového oddělení pouze on sám, ať již jsou to nejrůznější jazzové a rock‘n’rollové formace či styly jako country, bluegrass a folk, kde se s ním setkáváme a ozvučujeme jej naprosto běžně. Takže na něj pojďme teď, dokud jsme tak nějak „basostrunově“ naladěni, blíže podívat. :-)
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/10 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Jak-to-vidi-slysi-zvukar-Baskytara-VIII~29~rijen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.