přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíHistorie, legendy, klasika, rarity… - kdyby tisíc bubeníků

28.12. | Autor: Matěj Kubíček | sekce: pro muzikanty - seriály
... kdyby tisíc bubeníků
Existují soutěže v rychlosti bubnování, rekordy ve výdrži na čas, kapely se předhánějí, která bude hlasitější. Umělecký smysl jmenovaného je diskutabilní, nicméně i odpůrci už se snad nějak smířili s tím, že se to děje. Existuje však ještě jedna disciplína, která může bubenickou, a celou hudební, komunitu vůbec podpořit možná víc než všechny ostatní dohromady.
Znáte Foo Fighters? Kdo by neznal, že. Zná je i Ital Fabio Zaffagnini a má je tak rád, že mu bylo velmi líto, když je turné nikdy nezavedlo do jeho rodné Ceseny. Rozhodl se je pozvat velmi specifickým způsobem. Během ročního plánování dal dohromady skupinu tisíce muzikantů (kromě bubeníků také kytaristy, basisty a zpěváky) a v této mamutí sestavě zahrál hit Foo Fighters Learning to Fly. Celá akce byla samozřejmě pečlivě zdokumentována a výsledné video na YouTube vidělo přes čtyřicet milionů diváků.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Historie-legendy-klasika-rarity-kdyby-tisic-bubeniku~28~prosinec~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.