muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraGlen Buxton - Kytaroví velikáni

20.12.2020 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Glen Buxton - Kytaroví velikáni


Tohle je opravdu exkurz do hájemství unikátního spojení rocku a show, navíc vysoce osobitého, a vlastně neopakovatelného. Ano, Vincent Furnier ještě před sólovou kariérou pod jménem Alice Cooper uvedl na rocková pódia dohromady divadlo, noční můry a morbiditu, společně se svou kapelou, pojmenovanou, světe div se, Alice Cooper.

V této bandě se setkalo hned několik osobností, které definovaly její unikátní směr feelingu a soundu (zavilí škatulkáři občas použijí označení shock rock). Vedle hlavního protagonisty to pak právě zcela jistě byl kytarista Glen Buxton, blonďatá bomba, jak se mu někdy říkalo. Žel, v průběhu času se ze zakladatele a hnacího motoru kapely stal brzdící a nakonec i rozkladný element - ale to už tak někdy bývá...

Glen Buxton
Glen Edward Buxton se narodil 10. listopadu 1947 v Akronu ve státě Ohio. Už od dvanácti let držel v rukou kytaru, vedle naposlouchávání nahrávek chodil i na kytarové lekce do místní hudební školy.
Roku 1961 se rodina přestěhovala do Phoenixu, kde začal studovat na střední škole, kde mj. pomáhal tvořit jako fotograf místní školní noviny. Právě při této činnosti se seznámil s Vincem Furnierem (ano, budoucím Alicem Cooperem) a baskytaristou Dennisem Dunawayem - oba také byli v redakční radě. Slovo dalo slovo, a roku 1964 ti tři vytvořili trio The Earwigs a přizvali si tam ještě další muzikanty, kytaristu Johna Tatuma a bubeníka Phila Wheelera. Buxton měl v této partě docela výsadní postavení už i z toho důvodu, že dle vzpomínek pamětníků byl jediný, kdo se vyznal v hudbě, kdo se vyznal v nástrojích. Dokonce i učil ostatní členy kapely, jak na mají na svůj nástroj správně zahrát...
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Glen-Buxton-Kytarovi-velikani~20~prosinec~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.