muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraGalerie super customů - Kůže je kůže

22.10.2016 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Galerie super customů - Kůže je kůže

Pozor, přátelé, pozor! Na první pohled nevypadá tato kytara vzhledem k některým předchozím ukázkám v minulých dílech příliš výjimečně. Ale to je omyl prvního pohledu. Ze dvou důvodů. Takže za prvé design. Tady byl vlastně vylepšen původní základní model značky Gelvin Guitars, řady OPS. K tomu se ale ještě dostaneme. Již jsme si zvykli na to, že řada hvězdných jmen má své vlastní signature nástroje s menším či větším vylepšením. Tato kytara ale vznikla na základě objednávky herce Andrewa Dice Claye. Ten oslovil Williama Gelvina, aby mu postavil takovou kytaru, která by rezonovala jeho osobnost. „Potahovat tělo kůží, to byla docela noční můra,“ vzpomíná kytarář Gelvin. „Musel se pečlivě uvážit každý cvoček, aby nepoškodil vnitřní drátování nástroje. Navíc všechno muselo být hodně pevné a vypasované, takže ty cvočky musely držet naprosto spolehlivě.“ Potažení nástroje kůží trvalo něco přes dvě hodiny. Celý design také vhodně doplňují kostky místo knoflíků na kytaře. Podle výrobce jde o originální kostky z kasina v Las Vegas. Zajímavým nápadem je pak použití motivů kostky na hmatníku, kdy čísla ukazují na číslo políčka. Mimochodem - opět jde o části pravých kostek...

No a nyní ta druhá zvláštnost. Gelvin se chtěl vyhnout všem nešvarům, které podle něj vyvolávají spojení různých druhů dřev, a zvolil originální způsob. Tělo i krk jsou z jednoho kusu. Nejde tady o průběžný krk, nástroj je vyřezán z jednoho kusu polena. Pouze hmatník je z ebenu.

Výrobce sám uvádí cenu přes pět a půl tisíce dolarů. V jeho firmě ale vznikají i levnější modely, „již“ od tisíce „babek“, kdy, jak sám říká, se snaží vyrobit a upravit kytaru tak, aby co nejvíce podtrhovala charakter objednavatele.

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Galerie-super-customu-Kuze-je-kuze~22~rijen~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.