muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukGalerie slavných reproduktorů - Weber VST P12B Blue Dog

25.5.2014 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Galerie slavných reproduktorů - Weber VST P12B Blue Dog

Firma Weber se zabývá vedle výroby dnes už menších sérií vlastních reproduktorů i laděním, úpravami a seřizováním komb iaparátů, a hlavně výrobou reproduktorů na zakázku. Její nabídka je hodně široká a reproduktory značky Weber nalezneme v řadě upravených komb či beden. Modely reproduktorů vycházejí často ze známých sérií (Jensen, Celestion), a to i třeba včetně G12M-25. Úpravami, včetně převíjení cívek elektromagnetů, výměny či změnami poměrů základních materiálů, tak dosahují u vých produktů charakteristických vlastností, a ty si pak poměrně často nacházejí své zákazníky.

Nabídka firmy obsahuje sérii Signature, která v podstatě přináší dostupnější alternativu k reproduktorům klasických aparátů - od šestipalcových reproduktorů pro Fender Champion 600 přes třeba „desítky“, ekonomičtější variantu výrobků Jensen C10Q, C10R a další po klasické dvanáctipalcové 25W reproduktory.

Značka má i své vlastní výrobky. V současné době nabízí řadu sérií, Chicago Vintage, Vintage, British, High Power, a zejména NeoMag, Legacy (inspirace tónem Marshallů) a DT (pro komba typově blízká k Fenderům Pro Reverb, Bassman apod.).

Reproduktor VST P12B Blue Dog patří de série British. Jde o dvanáctipalcový reproduktor, a to jak ve verzi AlNiCo, tak i Ceramic. V obou případech je základem snaha dosáhnout klasického tónu à la Vox. Firma tyto reproduktory nabízí v mnoha výkonových variantách, od 15 W do 100 W. Doporučuje pro větší rozmanitost zvuku také v kombech pro dva reproduktory zkombinovat Blue Dog s dalším modelem této série, se Silver Bell. Ten se orientuje spíše na „marshallský“ sound.

Blue Dog zní „krémověji“ než klasický Celestion Blue. Při nižších výkonech dosahuje průzračnějších vyšších frekvencí, při zesílení je výsledek „máslově“ hladký a zřetelný, nezrní. Nemá takovou reakci na attack a neumí tak výrazné středy jako Celestiony, ale jde zase o jinou variantu britského soundu. A že si najde dost obdivovatelů, je zřejmé.

Psáno pro: časopis Muzikus 2013/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Galerie-slavnych-reproduktoru-Weber-VST-P12B-Blue-Dog~25~kveten~2014/

Komentáře

celkový počet: 6

Petr  BT repro
Martin  Re: BT repro
Karel  Re: Re: BT repro
Petr  Re: Re: Re: BT repro
Martin  Re: Re: Re: Re: BT repro
Petr  Re: Re: Re: Re: Re: BT repro

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.