muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

zvukGalerie slavných reproduktorů - Tone Tubby

2.7.2014 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Galerie slavných reproduktorů - Tone Tubby

V našem sloupečku uvádíme slavné reproduktory historie, ale neměli bychom opomenout ani ty firmy, které se svými výrobky staly rychle známými a vyhledávanými i dnes. To je přesně příklad značky Tone Tubby, značky, na jejíž reproduktory vsadily takové osobnosti a kapely jako Carlos Santana, Derek Trucks (Allman Brothers Band), Steve Morse, Warren Haynes, Robin Trower, Sammy Hagar, Pearl Jam, Keith Richards, R.E.M., Foreigner a mnoho dalších.

Roku 2000 si John Harrison, kytarista a zpěvák, řekl, proč nevyužít místo papíru k výrobě membrány konopí? A tak vznikl reproduktor, jehož tónové vlastnosti byly zcela specifické. A než se rozjela výroba, dal ho vyzkoušet Carlosu Santanovi, který si poté u něj objednal do svých komb celou sérii. A zbytek je vlastně historie. Technologie Hempcone z konopných vláken přináší na rozdíl od klasických „papírových“ kuželů sladší, širší a delší tón.

Klasikou v nabídce jsou dva typy, 50W Red Alnico, nabízené ve velikostech 10 a 12 palců, a 40W 40/40 Ceramic o velikosti 12”. První z nich je Santanou a dalšími oblíbený 8Ω reproduktor o citlivosti 100 dB a frekvenčním rozsahu 95-5000 Hz. Produkuje výrazné basy, široké středy a neagresivní výšky. Šestnáctiohmová alternativa má o trochu nižší citlivost a užší rozsah, její výšky ale více zasahují do středového pásma.
Dvanáctipalcové osmiohmové 40/40 Ceramic mají vysokou citlivost (101 dB) a frekvenční rozsah posunutý díky magnetu na 50-5500 Hz, což přináší zvýraznění vyšších středů.

Obě řady mají své alternativy. U Red Alnico je to 60W řada Black Alnico, u 40/40 Ceramic pak menší desetipalcová verze o stejném výkonu. Nabídku firmy ještě doplňují série Nashville (Alnico i Ceramic), San Rafael a Low Watt.

Psáno pro: časopis Muzikus 2013/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Galerie-slavnych-reproduktoru-Tone-Tubby~02~cervenec~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.