přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

softwareFreeware

19.11.2015 | sekce: pro muzikanty - seriály

Freeware

Freeware
Lisp je de-esser aneb de-esser, to je Lisp


Mnohým domácím muzikantům se zajídá kupovat plug-iny, které mají využití „jen někdy“. Raději směřuje své finance na nákup věciček, které budou mít pod myší každý den. Jenže právě de-esser je taková potvůrka, že ho nepotřebujeme vlastně nikdy, až... Až přijde zpěvačka či zpěvák, kteří nám naše názory zbourají jako domeček z karet. A nezbude než se rychle podívat na nějaký plug-in zdarma...

Lisp umí to, co od něj očekáváme, tedy potlačit nežádoucí „ssssykavky“. Podle autorů hledá nežádoucí transienty, a pokud je objeví, přičte k původnímu zvuku signál vyfiltrovaný pásmovou propustí s opačnou fází. K dispozici je manuál, který kromě ovládání popisuje i instalační postup (VST2 nebo VST3, 32 i 64 bitů).

V základu nám Lisp umožní volit mezi dvěma režimy: Auto nebo Manual. V prvním si nastaví problematická pásma sám, ve druhém je volíme my. Ovládací prvky jsou klasické, citlivost, attack ad. Hlavní je, že program funguje přesně tak, jak od de-esseru očekáváme. Tak nějak nenápadně a přitom účinně (tam, kde je to třeba). Zajímavé a ne příliš obvyklé je i to, že Lisp se stará o minimalizaci zátěže procesoru. Takže vzhůru na sykavky!

www:
www.sleepytimedsp.com

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Freeware~19~listopad~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.