přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

softwareFreeware - EXD–80 Drum Synthesizer aneb bicí jako elektrický motor

12.10.2015 | Autor: Ladislav Ptáček | sekce: pro muzikanty - seriály

Freeware - EXD–80 Drum Synthesizer aneb bicí jako elektrický motor

Na tento bicí syntezátor jsem narazil náhodou, a ačkoliv tvůrci z Third Harmonic Studios nabízí pouze tento jediný VST plug-in, nejde o žádné ořezávátko. Po stažení získáme nejen vlastní knihovnu (7,9 MB), ale též desetistránkový návod. Ten je podrobný a přitom přehledný.

EXD-80 disponuje osmi moduly rozdělených na záklaďák, kopák, otevřenou a zavřenáou hajtku a konečně pětkrát perkuse. Zajímavá je možnost až čtyř (!) stereo výstupů, což dává dost variant pro následné míchání. Navíc lze každý výstup samostatně efektovat. Plug-in podporuje host automation, rozumí si s kontinuálním MIDI kontrolérem a lze využít MIDI mapování, takže se přímo nabízí ovládání hardwarovým kontrolérem. Ačkoliv na první pohled vnímáme větší množství ovládacích prvků, vše je přehledně a logicky řazeno. Velmi rychle pochopíme systém, žádné záludnosti se nekonají.

Zvuky evokují osmdesátá elektronická léta. Všechny jsou tvořené syntezátorem, nejsou využívané samply. Pokud vám právě takovýto druh zvuku vyhovuje, jste tu správně. Navíc se dá dost vyhrát s modulacemi a filtry. Takže žádná vybroušená dokonalost, ale syntetická granulace. Tak je to!

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Freeware-EXD80-Drum-Synthesizer-aneb-bici-jako-elektricky-motor~12~rijen~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.