muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraCo nového u kytarových velikánů... - J. J. Cale

17.7.2009 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály
Proslulý autor skladeb Cocaine, After Midnight a dalších, které svým podáním celosvětově zpopularizoval Eric Clapton a další velké osobnosti, se po vydání sólového počinu Guitar Man na nějaký čas odmlčel. Fanoušci si na jeho další album museli počkat celých osm let. I když pak následné LP To Tulsa and Back rozhodně nebylo špatné a přineslo kolekci obvyklých „pohodovek“ včetně Motormouth, Homeless, New Lover, The Problem a These Blues, o dva roky později bylo zcela zastíněno deskou The Road to Escondido, jež vznikla ze spolupráce s Erikem Claptonem. Vzniklo tak album, ze kterého, a nebojím se použít toho spojení, přímo crčí potoky pohody. Nikdo nikam nespěchá, při poslechu získáte pocit slunečného, ospalého poklidu někde na krajnici polozapomenuté silničky. Vedle Claptona zde najdeme další celebrity, jako například Dereka Truckse a Alberta Leeho. Společně se podařilo vytvořit dílo, které umocňuje jak Caleho feeling, tak i Claptonův feeling, který se zde rozvinuje daleko bezprostředněji než třeba na jeho lehce vypočítavé a méně výrazné sólovce Back Home. A i proto ukázky, které nově zařazujeme k těmto článkům, jsou z tohoto alba.

Diskografie:
1. J. J. Cale sólově
1.1 základní, profilová alba

Pozn.: Včetně těch live alb, která jsou obecně řazena do základního katalogu
Live (2001, Nar/Mercury)
To Tulsa and Back (2004, Sanctuary)

1.2 Vybrané kompilace
The Very Best of
(2007, Mercury)

2. J. J. Cale + eric Clapton
The Road to Escondido
(2006, Reprise)

3 spolupráce a účast na projektech
3.1 Výrazné záležitosti

– s Tonym Joe Whitem: Uncovered (2006)

3.2 Ostatní záležitosti
Například s Leonem Russellem, Johnem Hammondem, Paulem Simonem, Neilem Youngem a dalšími.

Muzikus 11/2000 – Kytaroví velikáni
(str. 43, noty, diskografie)

Psáno pro: časopis Muzikus 2008/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Co-noveho-u-kytarovych-velikanu-J-J-Cale~17~cervenec~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.