přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíBubnoštěky - Plastové paličky

7.6.2018 | Autor: Mojmír Mohapl | sekce: pro muzikanty - seriály
Kdo bubnuje, zná to. Pokud na soupravu bušíte celodřevěnou paličkou, jako první na konci palice odštípnete kus kuličky, která vám pak svými neoblými částmi poctivě dělá díry do blan. Pokud tomu zabráníte pořízením dřevěné paličky s plastovou kuličkou, tedy pokud vám ta kulička po

Bubnoštěky - Plastové paličkydvaceti taktech neuletí, chvilku už trvá, než rozštípete bok paličky o činel při úderech crash a rim-shotech, ale časem a hrou zajde taky. Navíc je o dost dražší než ta, co vyleze z dřevosoustruhu kompletně celá. A taky bubnoví puristé jim nasazují psí hlavu, i když nechápu úplně proč - je to dle mého věcí vkusu.Soudruzi v Říši středu tedy přišli s úžasnou věcí: Udělat paličku celou plastovou, která by se proto neštípala. A tak je za nevelký peníz nabízejí na svých téměř vše prodávajících serverech. Jsou k mání v různých jásavých barvách, některé z nich dokonce ve tmě svítí. Vydrží mnohem déle, a dokud aspoň trochu drží pohromadě, neudělají vám důlky do blan, jako by do nich klovalo hejno kvokajících nosnic. Pokrok tedy nezadržitelně spěje vpřed, což je úžasné a velkolepé.

Bubnoštěky - Plastové paličkyAle přece jenom mají tyhle paličky jednu drobnou vadu: Skoro vůbec se s nimi nedá hrát. Houževnatý plast kromě toho, že se neštípe, taky celkem dobře pruží, a to i tam, kde by pružit neměl. Takže vám spolehlivě vypruží i všechny údery do blan a ploch nástrojů. Bubny tím ztratí basy, činely hrané kuličkou zase výšky. Virbl či bagry, tedy ty rychlé a drobné údery někam či jinam, jako byste dělali bačkorami. Perete se s pružnou palicí a vlastně nejdou skoro vůbec.

Bubnoštěky - Plastové paličkyNavíc, i když to také úplně nechápu, přestože paličky celkem přesně kopírují tvar těch dřevěných, mají ty plastové výš umístěné těžiště. Třeba u běžné velikosti 5A je dřevěná vyvážená někde asi ve 2/5 délky blíž širšímu konci, u plastové je to asi v polovině. To vám docela rozhodí i jejich navyklé držení.

Bubnoštěky - Plastové paličky
V čem tedy udělali soudruzi za Altají chybu? Asi v ničem, rozšířili nabídku a vy si můžete vybrat. Pokud s nimi děláte jenom um-papa-um-pa na elektrické pady, můžete s nimi zářit všemi barvami, světélkovat za tmy a být za velkou hvězdu. Ale na normální bubnování s nimi zapomeňte.
O hliníkových někdy jindy.

(mm)


Psáno pro: časopis Muzikus 2018/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Bubnosteky-Plastove-palicky~07~cerven~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.