muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíBubenické sestavy - Will Calhoun, Phil Collins

16.5.2002 | Autor: Milan Milata | sekce: pro muzikanty - seriály

Bubenické sestavy - Will Calhoun, Mike Portnoy, Ph

Bubenické sestavy - Will Calhoun, Mike Portnoy, Ph

Will Calhoun
Jungle Funk, Living Colour

Will Calhoun je široce uznávaný bubeník žijící v Bronxu v New Yorku (narodil se 22. července 1964 v Brooklynu). Vystudoval Berklee School Of Music v Bostonu, kde získal bakalářský diplom v oboru Hudební produkce a výroba. Jeho jedinečná směs improvizace a hardrockového bubnování je k nalezení na všech deskách skupiny Living Colours. Můžeme si popořadě jmenovat: debut Vivid, kritikou uznávané druhé album Time's Up, maxisingl z roku 1991 Biscuits a poslední Stain. Jako textař spolupracoval Will na mnoha skladbách Living Colour a napsal kritikou uznávané písně Pride z alba Time's Up a Nothingness z alba Stain. Jejich první velké angažmá přišlo, když je Mick Jagger viděl vystupovat v CBGB a pozval je k sobě do studia na nahrávání svého nadcházejícího sólového alba. Mick Jagger pak nadále projevoval svou přízeň tím, že skupině produkoval dvě dema, která jim zajistila smlouvu s Epic Records. Kromě práce s Living Colour nahrával nebo byl na turné s různými muzikanty včetně B. B. Kinga, Micka Jaggera, Jaco Pastoriouse, Harry Bellafontea, Pharao Sanderse, Jacka Dejohnette, Marcuse Millera, Carly Simona, Herba Alperta, Rony Wooda (kytarista skupiny Rolling Stones), Wayne Shortea a dále nahrával s rappery Run-DMC a Public Enemy. Will Calhoun stihl při svém náročném pracovním vytížení nahrát dva sólové projekty Housework a Drum Wave. Tyto desky jsou alternativním prostorem pro jeho akustické bubenické umění, stejně jako pro jeho snahu o elektronické vyjádření. Pro všechny fanoušky skupiny Living Colours, skupina opět začala své turné a pracuje na novém materiálu.


Phil Collins
Genesis
Jazzovou prací s činely, nenápadnými volnými přechody a kaskádovými vsuvkami definoval Phil Collins progresivní bubnování v době, kdy dopomáhal obrovskému celosvětovému úspěchu Genesis. Jako mladík z Londýna poslouchal jazz a taky třeba The Beatles. To bylo v době, než se připojil ke Genesis v době desky Nursery Crime. The Lamb Lies Down of Broadway znamenalo pro skupinou velikou změnu a na Trick of the Tail byl vedle bubnování i hlavním vokalistou. Jeho další skupina Brand X přinášela emotivní směsici hudby na deskách Unorthodox Behaviour a Morrocan Roll. Byl také vyhledávaným "session" hráčem. K jeho dalším aktivitám patří i produkování desek např. pro Erica Claptona (Behind The Sun) a Howarda Jonese (No One Is To Blame). Jeho soundtrack k filmu Tarzan mu vynesl Oscara a jeho jazzový projekt The Phil Collins Big Band byl dalším úspěchem. Phil Collins je hráč se srdcem pro muziku.


Psáno pro: časopis Muzikus 2002/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Bubenicke-sestavy-Will-Calhoun-Phil-Collins~16~kveten~2002/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.