přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraBass profil - Steve Harris

19.06. | Autor: Milan Janeček | sekce: pro muzikanty - seriály

Bass profil - Steve Harris


V moci Železné panny

Jedna z největších ikon baskytary vůbec, ve vodách britského heavy metalu pak zvláště. Steve Harris ovlinil nespočet následovníků a inspiroval celé řady dalších hráčů. Proslul především rytmem cvalu koně a také tím, že trval na komplikovaných strukturách skladeb s častými změnami tempa a rytmu.

Téměř celou kariéru je věrný baskytarám Fender Precision a strunám Rotosound, vedle kabinetů Marshall 4x 12” pak používal v různých stádiích kariéry rozličné zesilovače. Během let se z basisty, kapelníka a skladatele vypracoval i na producenta, studiového technika či střihače koncertních videí.

Začátky
Stephen Percy Harris se narodil 12. března 1956 v britském Leytonstonu v hrabství Essex, ale vlastně na předměstí Londýna. Steve byl nejstarší ze čtyř dětí a jediný kluk. Jeho otec jezdil s náklaďákem a matka byla ženou v domácnosti. Právě tomuhle prostředí Steve připisuje to, proč se později dal na muziku. Jeho sestry totiž stále poslouchaly nějakou muziku, i když to byli předvším The Beatles nebo Simon and Garfunkel.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Bass-profil-Steve-Harris~19~cerven~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.