přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraBass profil - Justin Chancellor

17.02. | Autor: Milan Janeček | sekce: pro muzikanty - seriály

Bass profil - Justin Chancellor


Jeden z nejvýznamnějších baskytaristů progresivního rocku Justin Chancellor je neodmyslitelně spjat s kapelou Tool a britskou značkou baskytar Wal. Jeho jedinečné basové linky, často, ne-li téměř vždy, upravené celou řadu efektů, jsou poznávacím znamením a téměř copyrightem skladeb Tool, stejně jako jeho způsob skládání, které se často ubírá cestami lichých taktů.

Anglie
Justin Gunnar Walter Chancellor se narodil 19. listopadu 1971 v Londýně do rodiny s anglicko-norskými kořeny. V šesti letech se začal zajímat o hudbu a začal sjíždět nevelkou sbírku desek svých rodičů. Každý den po škole se přihnal ke gramofonu a poslouchal muziku, mezi jinými Johna Denvera, Buddyho Hollyho, Abbu nebo Cata Stevense. V sedmi letech se na škole přihlásil do kytarových lekcí a k osmým narozeninám dostal svou první kytaru.
Ve třinácti letech nastoupil na střední školu Tonbridge School v Kentu, kde založil svou první kapelu. Ve čtrnácti se dal dohromady s kytaristou Benem Durlingem a vystupovali pod jménem Slice of Life. Během studií se jim dokonce povedlo i vydat demo nahrávku stejného jména. Po absolvování střední školy odešel na univerzitu v Durhamu, ale to už věděl, že se chce věnovat především hudbě.

The Peach
V roce 1990 založili Durling a Chancellor kapelu Peach, do níž přibrali ještě zpěváka Simona Oakese a bubeníka Roba Harvise. The Peach se prezentovali originální kombinací grunge a progresivního rocku, kdy se odkazovali na Primus nebo Pearl Jam. The Peach se snažili prorazit na britské scéně a mezi jednotlivými koncerty dali dohromady i několik demo nahrávek: Flow with the Tide (1991), Don’t Make Me Your God (1992), Disappear Here (1992), Burn (1993) a Spasm (1994). Významným předělem pro ně bylo turné jako předkapela Tool v letech 1993 a 1994. Po návratu z turné natočili desku Giving Birth to a Stone a ještě v roce 1994 ji vydali u malého vydavatelství Mad Minute Records pod producentskou taktovkou Jessicy Corcoran a Iana Shawa. Mezi originálními skladbami, na kterých se podíleli všichni členové, najdeme i cover verzi Catfood od King Crimson.
Kapela vyrazila na podporu desky na turné a po návratu natočili druhé album Volume II. Když se ale dlouho nedařilo domluvit smlouvu s větší společností, začali z The Peach odcházet členové, až se kapela v polovině roku 1995 rozpadla. Justin Chancellor se sice snažil s kytaristou Benem Durlingem dát dohromady novou kapelu, ale dostal nabídku ze Spojených států.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Bass-profil-Justin-Chancellor~17~unor~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.