přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraBass profil - Jaco Pastorius

27.11.2018 | Autor: Milan Janeček | sekce: pro muzikanty - seriály

Bass profil - Jaco Pastorius


Jeden z nejvýznamnějších a nejvlivnějších baskytaristů všech dob, který výrazně změnil vnímání nástroje a ovlivnil tisíce hráčů, včetně takových jmen jako Geddy Lee, Rob Trujillo, Laurence Cottle, Victor Bailey nebo Mike Porcaro. Byl stejně výjimečným basistou jako skladatelem, aranžérem, producentem nebo zvukovým inženýrem.

Kapelu Weather Report posunul k výšinám nemyslitelným pro fusion kapelu a stejně ceněná jsou jeho vlastní alba i jeho spolupráce s jinými, především s Joni Mitchell nebo Patem Methenym. Byl průkopníkem hry na bezpražcovou baskytaru, pro kterou vyvinul „jazyk“, ze kterého budou čerpat ještě další generace basistů.

Začátky
John Francis Anthony Pastorius III se narodil 1. prosince 1951 v Norristownu v americké Pensylvánii. Jeho otcem byl Jack Pastorius, bubeník a zpěvák, a hlavně díky jeho vlivu se z Jaca později stal rovněž muzikant. Díky němu pochopil, jak je důležitý rytmus a melodie, a obojí později dokonale zakomponoval do svého jedinečného stylu.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/11 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Bass-profil-Jaco-Pastorius~27~listopad~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.