přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraBass profil - Guy Pratt

22.05. | Autor: Milan Janeček | sekce: pro muzikanty - seriály

Bass profil - Guy Pratt


Jeden z nejvýznamnějších session basistů z Velké Británie, který se nejvíce proslavil po boku Davida Gilmoura a v postwatersovských Pink Floyd. Spolupracoval ale s mnoha velikány hudebního byznysu a byl a je vyhledávaným hráčem pro svou schopnost se rychle učit a rychle přijít s ideální basovou linkou.

Začátky
Guy Pratt se narodil 3. ledna 1962 v londýnském Lambethu do rodiny, která měla k showbyznysu velice blízko. Jeho otec Mike Pratt byl herec, scénárista a hudební skladatel, který hrál Jeffa Randalla v seriálu Randall and Hopkirk a je také dvojnásobným držitelem Ivor Novello Award, což je něco jako evropské Grammy. Nebylo tedy divu, že byl Guy už odmalička vystaven bohémskému prostředí, zvlášť když jeho rodiče měli ve zvyku pořádat dlouho do noci party.
Jako každé dítě v té době, i on poslouchal hudbu, ale nijak ji nespojoval se svým budoucím povoláním. Miloval Slade nebo Osmonds, ale poslouchal i Alice Cooper nebo T. Rexe. Věci se začaly měnit až s nástupem na střední školu v Kingham Hill a jedny prázdniny, kdy mu starší bratranec pustil The Who a Led Zeppelin. Především The Who byli pro Guye jako zjevení a zhlédl se v Petu Townsendovi a začal toužit po kytaře. Začal prosit rodiče o elektrickou kytaru, a když mu matka navrhla, aby začal nejdřív se španělkou, a podle toho, jak mu to půjde, že by mu koupili elektrickou, rozhodl se pro baskytaru - když dospěl k závěru, že akustický ekvivalent, tedy kontrabas, je moc velký a drahý. Baskytaru dostal od otce k Vánocům 1975 společně s deskou Pink Floyd The Dark Side of the Moon.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Bass-profil-Guy-Pratt~22~kveten~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.