přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraBass profil - Glenn Hughes

04.04. | Autor: Milan Janeček | sekce: pro muzikanty - seriály

Bass profil - Glenn Hughes


Nezaměnitelný jekot soulu

Jeden z nejvýznamnějších basistů a zpěváků hardrockové historie, který hrál v Deep Purple nebo Trapeze, během let spolupracoval s mnoha velikány rockové historie a v současné době je na úspěšné sólové dráze a je členem superskupiny Black Country Communion. Jeho nezaměnitelný hlas zdobí nejednu desku a jeho basový styl by se dal popsat jako „méně je více“ s velkým důrazem na zvonivý zvuk.

Cannock
Glenn Hughes se narodil 21. srpna 1951 v Cannocku v britském hrabství Staffordshire. Prvním nástrojem, na který začal hrát, byl trombon. Ve školním orchestru jim učitel rozdal nástroje a Glenn dostal trombon, protože prý byly jeho rty pro tento nástroj ideální. O rok později si přibral klavír a ve dvanácti letech mu matka koupila plastovou kytaru, na kterou se sice nedalo hrát, ale Glenna fascinovala. Proto mu matka koupila normální akustickou kytaru a Glenn na ni začal cvičit.
Glenn měl rád různé žánry, ale největší vliv na něj měli The Beatles, britské hardrockové kapely a pak také americký soul a R & B, prakticky cokoliv z vydavatelství Motown.
Glenn byl sice původně kytarista, na baskytaru se ale naučil proto, že chtěl hrát v kapele s kytaristou Melem Galleym (později Whitesnake nebo Phenomena). S ním a bubeníkem Davem Hollandem (později Judas Priest) dali v roce 1966 dohromady kapelu Finders Keepers, s níž slavili menší úspěch v okolí Cannocku a vydali i několik singlů.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/04 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Bass-profil-Glenn-Hughes~04~duben~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.