přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraBass profil - Ernest Tibbs

23.10.2018 | Autor: Milan Janeček | sekce: pro muzikanty - seriály

Bass profil - Ernest Tibbs, fota: Markbass a Music City/Sebastián Skalický


Groove podle protokolu

Brilantní basista, který je u nás známý především z působení v kapele Protocol bubeníka Simona Phillipse. Ostruhy si ale vysloužil u celé řady dalších umělců, jako jsou James Ingram, Gladys Knight, Allan Holdsworth, Andy Summers, Oz Noy, Lee Ritenour nebo Mike Stern. Absolvoval Musicians Institute v Los Angeles, kde získal i ocenění Bass Student of the Year.

Je schopen hrát jak pevné groovy, tak improvizovat se skvěle vystavěnými sóly. Možnost popovídat si s ním při příležitosti vystoupení se Simonem Phillipsem a Protocol byla velmi lákavá, a tady je výsledek.

Už nějakou dobu hrajete v kapele Simona Phillipse Protocol. Jste jediný, který zůstal z předchozí sestavy. V čem se sestava změnila? Je ta nynější podle vás lepší?
No, je jiná. Všichni muzikanti jsou výborní, ale přinášejí do muziky jiný pohled, jiný přístup. Každý z nich používá jiné zvuky a přináší jiné prvky. Nemohu říct, že bych měl jednu sestavu raději než druhou. Obě jsou výborné.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/10 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Bass-profil-Ernest-Tibbs~23~rijen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.