přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
20.04. Kytarista a zpěvák Vladimír Dvořák má toho za sebou hodně. Účinkoval ve skupinách Ventus, Pink Folk, Para-ment, Precedens, R-Force a Merlin a v současnosti, když zrovna nepíše články do Muzikusu, se věnuje kapele Lokomotiva Planet, se kterou vydal eponymní album v roce 1997 a pak následující Má krev v roce 2007.
19.04. V dnešním díle školky si ukážeme několik způsobů, jak ozvláštnit ohrané patterny, které už nás nebaví opakovat stále dokola. Pozor, rozhodně tím nechci říci, že je třeba se vždy snažit hrát co nejsložitěji, naopak, často je v jednoduchosti síla!
19.04. Jméno Stanislava Jelínka, kytaristy, skladatele a aranžéra je spojeno s celou řadou prestižních záležitostí a špičkových umělců a souborů. Preciznost a stylovost - to jsou další atributy, které se mi vybavují v souvislosti s touto osobností české rockové kytary.
18.04. Jeden můj student, takový opozičník, jednou poznamenal, že staří klasici jsou fajn, ale pro jejich nepopíratelný odkaz je často zapomínáno na mladé ročníky, a zvláště na ty, co se nejen vydají jinou, méně obvyklou cestou, ale mají na ní i obrovský úspěch.
17.04. Už víme, že existuje konstrukt, kterému říkáme producentský záměr. Může se různou měrou shodovat se záměrem autora, ale také se může zcela lišit. Již v této úrovni vidíme mediální sdělení, které má konkrétní cíl a více úrovní.
15.04. Pokud souhlasíte s tím, že ženy a kytara jsou ty dvě top sexy věci kolem nás, tak právě tenhle custom model je přímo pro vás. Kombinuje totiž nástroj s křivkami Marilyn Monroe, tak jak je zachytila fotografie pro časopis Playboy v roce 1953. A to do detailu.
14.04. Po nějaké době bude dnešní basový profil opět formou rozhovoru. Do pražského Lucerna Music Baru totiž v rámci Agharta Jazz Festivalu zavítal projekt Nerve bubeníka Jojo Mayera, v jehož řadách působí i jeden z nejuznávanějších baskytaristů v oblasti využívání efektů - John Davis.
11.04. Takže zase po delším čase se podíváme zblízka na efekty, neboli jak říkám, obecně na zařízení mému srdci milá. No a jak jinak, než že si to vezmeme způsobem, na který jste si již léta zvykli.
10.04. Jedné z nejuznávanějších kytarových kapacit hudebního světa jsme se v našem magazínu věnovali už několikrát. Nicméně pohovořit se Stevem Hackettem je vždy pocta.
07.04. Jeden z nejvýznamnějších fusion basistů historie, který si vysloužil ostruhy především díky působení ve Weather Report, které nasměroval k funku. Během kariéry se účastnil celé řady významných projektů v oblasti jazzu, fusion i latinskoamerické hudby.

91-100 (2132) 

na začátek posounout vzad předešlé 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.