přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
23.03. Dodo Doležal - to je synonymum pro grácii rockové, metalové kytary. Skladatel, producent, zpěvák, majitel nahrávacího studia Hacienda, a hlavně kytarista s velkým K, který si své místo vydobyl nejen jako člen legendárního Vitacitu a dalších sdružení, ale i jako sólový umělec.
21.03. Když už blues, tak to na té kytaře musí být přece znát, no ne? To si asi tak v kostce řekl Beau Davis, bluesový kytarista, který se rozhodl vypravovat příběh svůj a příběh blues nejrůznějšími úpravami nástrojů.
19.03. Lesklost, kam se podíváš. Ale to, že by mohly kousky zdrcadlového skla, kterými je obložen korpus signature modelu Washburn, také řezat, říká i jeho tvůrce Paul Stanley (pro ty, kdo nevědí, tak kytarista a zpěvák Kiss).
16.03. Pod autismem se často skrývají rozličné druhy poruch komunikace. Zvláštní oblast tvoří Aspergerův syndrom, nešťastně znázorněn ve filmu Rain Man. Lidé s vyjmenovanou diagnózou mají všichni velice rádi hudbu. Navíc mají často dobrou hudební paměť i hudební sluch.
15.03. V minulém dílu jsme započali téma elektromagnetických snímačů v elektrických kytarách a vzpomenuli jsme pár nejznámějších světových a tuzemských výrobců.
14.03. Dnes již sto tříletá Viola Smith je americká bubenice známá pro své účinkování v orchestrech, swing bandech a populární hudbě převážně ve třicátých a čtyřicátých letech dvacátého století. Stala se jednou z prvních profesionálních hráček na bicí nástroje.
13.03. Významný rockový a hiphopový baskytarista současnosti. V osmdesátých letech si vydobyl jméno v Racer X Paula Gilberta, ale nejvýznamněji se prosadil coby člen prog rockových The Mars Volta.
10.03. Zajímavý vzorec, říkáte si, skoro takový matematický. Jenže ono to funguje. A leckde hodně dobře. Takže proč se na toto téma nepodívat tak, jak jsme na těchto stránkách již zvyklí, co říkáte? Zvláště když půjde o taková jména ze světové i domácí scény jako... Ne, teď ještě ne.
08.03. Javor, bříza, mahagon, buk, dub, topol, ořech, třešeň, lípa, jasan... Druhů dřeva, ze kterých se vyrábějí bubny, je nepřeberné množství. Některým to ale stále nestačí, a tak kromě dřevěných a vzácně také kovových souprav (které z důvodu ceny a hmotnosti nikdy nebyly příliš rozšířené) vznikly také plastové bubny.
07.03. Většina bubeníků se jako první doprovod naučí tradiční bum-čvach s pravidelnou osminovou hi-hatkou a zpravidla pak pokračuje zesložiťováním kopáku a malého bubnu při zachování ostinata (pravidelného doprovodu) v hi-hatce.

81-90 (2106) 

na začátek posounout vzad předešlé 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.