přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
07.05. Kapela Krleš patří mezi špičky naší rockové, potažmo haevymetalové scény. Svými téměř dvaceti šesti lety existence, šesti vymazlenými alby a nezničitelným nasazením, které čítá mj. i průměrně osmdesát až sto koncertů za rok, představují jedno z nejklasičtějších jmen této scény.
05.05. Každá hudba je vždy nositelem komplexního sdělení, působícího ve výsledku psychoemočně, a paralelně psychosomaticky, na celého člověka. U reprodukované hudby máme k dispozici pouze zvuk. Reprodukovaná hudba může patřit do kategorie známá - neznámá.
29.04. Krása ke kráse. Tak to má být. Spojení žena-kytara-blues, blues rock funguje velmi dobře a nemusí jít jen o současné interpretky. Můžeme zde jmenovat celou plejádu jmen - od Memphis Minnie přes Debbie Davies a velice úspěšnou Bonnie Raitt právě po Susan Tedeschi, dnešního hosta, pokud to tak můžeme říci, našeho článku.
28.04. Nestává se často, že by si celý díl bubenické historie zasloužil jediný bubeník, ale v některých případech je to vhodné. Například když legenda progresivního roku a vzor mnohých vzorů ohlásí po čtyřiceti letech ukončení koncertního vystupování.
27.04. Narodila v roce 1976 v Sacramentu v Kalifornii. Její biologický otec hrál v 60. a 70. letech na bicí. Cortney ovšem vyrůstala s matkou. Ta sice muzikantkou nebyla, ale svou dceru v nadšení pro bubny podporovala.
26.04. V jednom z předchozích dílů jsme hovořili o osminách strukturovaných do skupinek po třech notách ve 4/4 taktu. Výsledkem byl útvar zvaný 3-3-2, hraný tímto rukokladem: PLLPLLPL. Pravá ruka hraje akcent, levá potichu.
25.04. Panoramata jako když vyšije. Navíc dnes v případě té vyklenutější části obrázku nejde „jen“ o hezký doplněk, ale přímo o kytaristku. Ano, je to Nita Strauss, která v současné době působí u Alice Coopera, kde vystřídala jinou blonďatou lvici, Orianthi.
24.04. Víme tedy již, že i stejné snímače se v různých kytarách můžou chovat různě, nicméně jejich technická data a hodnoty můžou být zcela jistě určitým vodítkem, jak bude celek kytara-snímač zvukově vypadat.
23.04. Automatizovat se dá v softwaru pro DAW v podstatě cokoliv, ale nejčastěji takto postupujeme u hlasitosti jednotlivé stopy nebo celého masteru. Proto se pojďme podívat na to, proč bychom tuto funkci neměli přehlížet.
21.04. V létě 1993 se Aerosmith vyhřívali zaslouženě v paprscích znovuobnovené slávy. Proč ne, jejich nové album Get a Grip, se prodávalo na kila a pilotní singl Livin’ on the Edge bodoval v anketách řady zemí. Album zaznamenalo stejný úspěch jako comebackové Pump, dokonce ještě větší.

81-90 (2132) 

na začátek posounout vzad předešlé 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.