přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
03.06. Místo dlouhých úvodů tady postačí snad jen dvě poznámky. Za prvé Jardine patří k zakladatelům legendárních Beach Boys a za druhé převzal, předělal a upravil tradicionál Sloop John. B! Co že to je? No přece u nás zdomácnělá píseň od táboráků po hospody, která začíná slovy: „Už vyplouvá loď John. B!“
29.05. Basista, který je dnes synonymem pro jednoduchý a přímočarý styl hraní a groovující basové linky, kterými podporoval obě hlavní hvězdy AC/DC - Anguse Younga a Briana Johnsona.
23.05. V nedávné době nabyl na popularitě zajímavý způsob použití činelů: hra na dva nebo více činelů položených na sobě. V angličtině se vžil termín cymbal stack; pro češtinu mě napadá slovo součinelí, ale obávám se, že s tímto návrhem nepochodím. O co se jedná a jak to vzniklo?
21.05. Bubenice a perkusionistka Meg Thomas se pohybuje v hudebních sférách, které sahají od rocku až po calypso, avantgardu, mluvené slovo, latin jazz, punk a metal. Působí i v tanečních kapelách a souborech bicích nástrojů.
19.05. Hudebnice, herečka, dáma mnohých nadání a milovnice mnoha hudebních stylů právě bilancuje svou dlouholetou spolupráci s Michalem Pavlíčkem akustickou deskou Na svahu, která obsahuje nejvýznamnější skladby, jako Udržuj svou ledničkou plnou, Nebe je rudý či Mami, v nových aranžmá a v komorním složení.
17.05. Dejme zde také prostor akustickým kytarám! Ovšem i tady je potřeba umět vybírat. Je potřeba prostě udělat tu úvodní ochutnávku. Jak vidno, dá se to dělat všelijak. I takto slušivě...
15.05. Asi už jste to slyšeli mnohokrát: Když mícháme nahrávku, je snadné ztratit nadhled a kontext. Tím myslím to, že možná máte pocit, že váš mix zní skvěle, ale pouze do té doby, než si hned po něm pustíte nějaký jiný, nebo si jej poslechnete na jiných reproduktorech.
13.05. Pokud navážu na téma z minula, tak určité prahnutí po silném výstupu mě konkrétně v jistém období přivedlo až k aktivním modelům firmy EMG - konkrétně k modelu 81 (používá Metallica, Zakk Wylde aj.), u kterých se chci dnes přece jen malinko pozastavit.
11.05. Existují různé způsoby, jak se dostat co nejblíže svým hudebním idolům. Často jde snad i o život. Fanynky jsou schopny podniknout opravdu cokoli, jen aby se aspoň trochu přiblížily svým hvězdám. Koneckonců, to je přece hezké, no ne?
09.05. No tak že alkohol patří k muzice (militantní abstinenti prominou), a to nejen k muzice, je jasné. Nebudeme zde nosit dříví do lesa. Ale to, že se dá vymyslet ještě pevnější propojení dobré whisky a kytary tak, že ze sudů bourbonu se začnou vyrábět kytary...? Ale proč ne?

71-80 (2132) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.