přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
14.04. Po nějaké době bude dnešní basový profil opět formou rozhovoru. Do pražského Lucerna Music Baru totiž v rámci Agharta Jazz Festivalu zavítal projekt Nerve bubeníka Jojo Mayera, v jehož řadách působí i jeden z nejuznávanějších baskytaristů v oblasti využívání efektů - John Davis.
11.04. Takže zase po delším čase se podíváme zblízka na efekty, neboli jak říkám, obecně na zařízení mému srdci milá. No a jak jinak, než že si to vezmeme způsobem, na který jste si již léta zvykli.
10.04. Jedné z nejuznávanějších kytarových kapacit hudebního světa jsme se v našem magazínu věnovali už několikrát. Nicméně pohovořit se Stevem Hackettem je vždy pocta.
07.04. Jeden z nejvýznamnějších fusion basistů historie, který si vysloužil ostruhy především díky působení ve Weather Report, které nasměroval k funku. Během kariéry se účastnil celé řady významných projektů v oblasti jazzu, fusion i latinskoamerické hudby.
04.04. No tak zase po delším čase legenda z časů, kdy se tvořily kořeny hudby, která nás provází již přes padesát šedesát let. Vedle nesporného interpretačního a skladatelského vkladu do historie elektrické kytary, a obecně hudby vůbec, i jeden z tvůrců stylu a zvuku hry, pro který se vžilo pojmenování twang.
03.04. Před časem jsme si povídali o materiálech, ze kterých se vyrábějí bubny, dnes se zaměříme na slitiny pro výrobu činelů. Je dobré mít na paměti, že materiál je pouze jedna z mnoha vlastností, které určují zvuk činelu, mezi další patří například tloušťka, tvar (velikost pupku...), ...
01.04. Sólování je nedílná součást hry na jakýkoliv hudební nástroj, bubny nevyjímaje. Účelem sóla je doplnit danou skladbu, ale samozřejmě také ukázat svoje schopnosti. A protože samotných sól na soupravu už byly zahrány miliony, tak bubeníci stále vymýšlejí, jak zaujmout.
31.03. V našem seriálu Hudební psychologie se zaměřujeme na nejrůznější témata hudebního světa, která se mohou zdát na první pohled očividná, ale pohledem muzikoterapeuta rázem získávají nový význam.
27.03. V létě roku 1976 bylo opravdu málo umělců, kteří se mohli měřit s raketovým úspěchem Petera Framptona. Jeho live album Frampton Comes Alive! získalo v USA osminásobnou platinu a během tohoto roku se desetkrát vyhouplo na první místo v Billboardu.
25.03. Minule jsme se začali věnovat některým základním pravidlům, kterých je dobré se držet v případech, kdy nemáme k dispozici poradní (chcete-li „producentský“) hlas někoho jiného.

71-80 (2106) 

na začátek posounout vzad předešlé 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.