přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
seriály
15.05. Asi už jste to slyšeli mnohokrát: Když mícháme nahrávku, je snadné ztratit nadhled a kontext. Tím myslím to, že možná máte pocit, že váš mix zní skvěle, ale pouze do té doby, než si hned po něm pustíte nějaký jiný, nebo si jej poslechnete na jiných reproduktorech.
13.05. Pokud navážu na téma z minula, tak určité prahnutí po silném výstupu mě konkrétně v jistém období přivedlo až k aktivním modelům firmy EMG - konkrétně k modelu 81 (používá Metallica, Zakk Wylde aj.), u kterých se chci dnes přece jen malinko pozastavit.
11.05. Existují různé způsoby, jak se dostat co nejblíže svým hudebním idolům. Často jde snad i o život. Fanynky jsou schopny podniknout opravdu cokoli, jen aby se aspoň trochu přiblížily svým hvězdám. Koneckonců, to je přece hezké, no ne?
09.05. No tak že alkohol patří k muzice (militantní abstinenti prominou), a to nejen k muzice, je jasné. Nebudeme zde nosit dříví do lesa. Ale to, že se dá vymyslet ještě pevnější propojení dobré whisky a kytary tak, že ze sudů bourbonu se začnou vyrábět kytary...? Ale proč ne?
07.05. Kapela Krleš patří mezi špičky naší rockové, potažmo haevymetalové scény. Svými téměř dvaceti šesti lety existence, šesti vymazlenými alby a nezničitelným nasazením, které čítá mj. i průměrně osmdesát až sto koncertů za rok, představují jedno z nejklasičtějších jmen této scény.
05.05. Každá hudba je vždy nositelem komplexního sdělení, působícího ve výsledku psychoemočně, a paralelně psychosomaticky, na celého člověka. U reprodukované hudby máme k dispozici pouze zvuk. Reprodukovaná hudba může patřit do kategorie známá - neznámá.
29.04. Krása ke kráse. Tak to má být. Spojení žena-kytara-blues, blues rock funguje velmi dobře a nemusí jít jen o současné interpretky. Můžeme zde jmenovat celou plejádu jmen - od Memphis Minnie přes Debbie Davies a velice úspěšnou Bonnie Raitt právě po Susan Tedeschi, dnešního hosta, pokud to tak můžeme říci, našeho článku.
28.04. Nestává se často, že by si celý díl bubenické historie zasloužil jediný bubeník, ale v některých případech je to vhodné. Například když legenda progresivního roku a vzor mnohých vzorů ohlásí po čtyřiceti letech ukončení koncertního vystupování.
27.04. Narodila v roce 1976 v Sacramentu v Kalifornii. Její biologický otec hrál v 60. a 70. letech na bicí. Cortney ovšem vyrůstala s matkou. Ta sice muzikantkou nebyla, ale svou dceru v nadšení pro bubny podporovala.
26.04. V jednom z předchozích dílů jsme hovořili o osminách strukturovaných do skupinek po třech notách ve 4/4 taktu. Výsledkem byl útvar zvaný 3-3-2, hraný tímto rukokladem: PLLPLLPL. Pravá ruka hraje akcent, levá potichu.

51-60 (2106) 

na začátek posounout vzad předešlé 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 další posounout vpřed na konec

 
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.